Bunlar yeni nesil hırsız...

Temassız kredi kartlarında büyük tehlike!

Kredi kartları artık hayatın her anına girmiş durumda. Tatilden alışverişe, faturalardan eğitim harcamalarına kadar tüm ihtiyaçlarımızı onunla karşılıyoruz. Neredeyse cebimizde nakit bulundurmuyoruz. Ancak son yıllarda bankaların kredi kartlarına sunduğu temassız hizmeti yeni bir hırsızlık türünü de ortaya çıkardı. İşte uzmanların kart sahiplerini uyardığı temassız hırsızlık...

Artık neredeyse tüm harcamalarımızı kartlardan yapıyoruz. Nakit paranın hayatımızdaki yeri kayboluyor. Hırsızlarsa bu durumu fırsata çevirmiş durumda.

Temassız kartlar için koruma ekipmanları üreten bir firma, kart verilerini ele geçirmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek için deney yaptı.

İngiltere'de bir alışveriş merkezinde yapılan gösteride alışveriş yapan insanların çantalarına ve ceplerine tarayıcı cihazı tutarak onların haberi dahi olmadan kart bilgilerini ele geçirdiler.

Ekip daha sonra elde ettikleri bilgileri bir online alışveriş sitesinden telefon almak için kullandı.

Her ne kadar daha sonra kişilere paraları iade edilse de olayın ne kadar rahat gerçekleştirildiği dikkat çekti.

Uzmanlar, bu tarz hırsızlıklardan kaçınmak için, kartların nerede olduğundan daima haberdar olunmasını sinyal kesici cüzdan ya da kartların kullanılmasını ve hesap işlemlerinin düzenli olarak kontrol edilmesini öneriyor.

Michael Jackson'ın büyük hilesi ortaya çıktı! Arda Turan-Berkay davasında karar! Sende hangi tür kaygı bozukluğu var? Müge Anlı 16 Eylül canlı izle! Canlı yayında... 16 Eylül 2019 bugün hangi maçlar var? SIM kart devri kapanıyor... 17 Eylül bugün hangi diziler var? Sevgilisi ölünce tüm hayatını değiştirdi! Bim 17 Eylül 2019 kataloğu! İşte aktüel kataloğu