Telefonda ÖTV kalkıyor mu? Oyun konsollarında KDV kaldırılacak mı?

Gençlere teknoloji indirimi adı altında telefonlardan alınan ÖTV’nin kaldırılması gündemdeki sıcaklığını koruyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından detayların analiz edildiği sistemde iPhone marka cep telefonlarında uygulanacak ÖTV sisteminin kaldırılması ile fiyatların yarı yarıya düşmesi bekleniyor. Peki, cep telefonlarında vergi kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 28 Ekim tarihinde gençlere teknoloji indirimi adı altında cep telefonlarından alınan ÖTV’nin kaldırılması gündeme gelecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından da doğrulanan KDV ve ÖTV indirimine yönelik çalışmaların devam ettiği ve yakın zamanda bu uygulamanın devreye sokulacağı kaydedildi.

Kandemir açıklamasında, "Başka meselelerle ilgili çalışmalarımız da var. Gençlerin bir takım beklentileri var, özellikle bilgisayar ve elektronik alımlarla ilgili KDV alınmamasına ilişkin… Sayın Bakanlarımız çalışıyorlar. Milletimizin beklentilerine uygun şekilde hareket edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Cep telefonları ile oyun konsollarında ÖTV ile beraber KDV indiriminin gerçekleşeceğinin sinyallerini veren Kandemir, Ekim ayının gençler açısından müjdeli bir ay olacağından bahsetti.

ÖTV Sıfırlanırsa iPhone Cep Telefonu Fiyatları Ne Olur?

✅ 1.500 liraya kadar olan cep telefonlarında %25 ÖTV indirimi
✅ 1.500 ila 3.000 lira arasındaki cep telefonlarında %40 ÖTV indirimi
✅ 3.000 TL üzerindeki cep telefonlarında ise %50’lik ÖTV indirimi gerçekleşmiş olacak.

ÖTV İndirimi Sonrasında İndirimli iPhone Fiyatları

iPhone 14 Güncel Fiyatı: 30.999 / ÖTV’siz Fiyatı: 15.499 TL
iPhone 14 Plus Güncel Fiyatı: 34.999 TL / ÖTV’siz Fiyatı: 17.499 TL
iPhone 14 Pro Güncel Fiyatı: 39.999 TL / ÖTV’siz Fiyatı: 19.999 TL
iPhone 14 Pro Max Güncel Fiyatı: 43.999 TL / ÖTV’siz Fiyatı: 21.999 TL

Evde tartolet nasıl yapılır? Ece Dağıstan ile boşanan Fazıl Say'a Tuğba Ekinci'den olay yorum 50 bin yıldır uyuyan 'zombi virüs' uyandı!
Sonraki Haber