Tek-çift plaka uygulaması kalktı! Taksiciler memnun değil

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de uygulanan taksilerde tek-çift plaka uygulaması gece yarısı itibariyle kalktı. Bazı taksiciler bu durumdan memnun olmadıklarını dile getirdi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararla 30 Mart tarihinden itibaren taksilerin trafiğe çıkışında kısıtlama getirilmişti. İstanbul, Ankara ve İzmir'deki tek-çift plaka kısıtlaması 5 Mayıs gece yarısı itibariyle son buldu. Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte ticari taksi şoförü araçlarının başına geçti.

Ankara’da uzun yıllardır taksicilik yapan Fatih Kanderun, sürecin işlerini olumsuz etkilediğini ancak tek-çift plaka uygulamasının durumu bir miktar da olsa düzelttiğini ifade eden Kanderun, “Uygulama bir süre daha devam etseydi daha iyi olurdu” dedi.

'BİRAZ DAHA DEVAM EDEBİLİRDİ'

12 yıldır taksicilik yaptığını belirten Hüseyin Dilek, "Tek-çift uygulaması biraz daha devam edebilirdi. Malum ramazan ayındayız, piyasa zaten durgun en azından Mayıs sonuna kadar bu uygulama devam edebilirdi. Koronavirüs tehdidi halen sürüyor. Yasağın kalkmasının ardından araç sayısı artacak, 7 binin üzerinde araçları ile tüm arkadaşlarımız göreve çıkacak, zaten iş yok bu işlerin daha da azalmasına sebep olabilir" diye konuştu.

'BUNU KALDIRDIKLARI İÇİN BİZ PEK MEMNUN DEĞİLİZ'

İstanbul Kasımpaşa'da taksi durağı sahibi Ufuk Turan, "Tek-çift uygulamasından memnunduk. Bunu kaldırdıkları için biz şuan pek memnun değiliz. Yığılma oluyor. Ramazan ayındayız bundan dolayı bekliyoruz. Araç sayısı yarıya düştüğü zaman biz gerçekten iş yapıyorduk. Bu uygulama bence bayram sonuna kadar sürseydi hatta bu ay sonuna kadar sürseydi çok daha iyi olurdu kanaatindeyim." diye konuştu.

(DHA-İHA)

Cemevi başkanına saldırıda yeni gelişme! Galatasaray'la sözleşmesini uzatan genç kaleci Batuhan Şen, Karagümrük'e kiralandı Günde yaklaşık 200 kere öten horoz, mahkemelik oldu! İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi KPSS'de sınav merkezini değiştirmek isteyenler dikkat! Başvurular 11 ve 12 Ağustos'ta alınacak ÖSYM'den KPSS açıklaması! Yeni tarihler duyuruldu
Sonraki Haber