Suriye cipsi nasıl yapılır? Rengarenk Suriye cipsi tarifi

Suriye cipsinin tarifini son günlerde oldukça fazla kişi araştırıyor. Renkleri ve kızgın yağda birden açılmasıyla meşhur olan atıştırmalık Suriye cipsi nasıl yapılır?

Sihirli cips olarak da bilinen ve sadece Suriye'de değil ülkemizde Gaziantep ve Hatay yörelerinde de oldukça sık tüketilen Suriye cipsi meraklıları tarafından araştırılıyor. Peki Suriye cipsi nasıl yapılır, tarifi nedir?

SURİYE CİPSİNİN TARİFİ

Renkli ve çıtır çıtır yapısıyla Suriye cipsinin tarifi şu aralar gündemde. Gerek yapımı gerek içinde diğer cipsler gibi katkı maddesi olmaması dolayısıyla tercih edilen cips çeşidi olan Suriye cipsinin tarifi haberimizde.

SURİYE CİPSİ YAPILIŞI

1- Yağ önceden kızgın olmalıdır. Aksi takdirde yağ çekebilir.
2- Cipsler tencereye azar azar konulur ve karıştırılarak şişmesi izlenir.
3- Şişen cipsler tabağa alınmadan önce fazla yağı varsa atması için peçete veya bezin üzerine alınır.

Yeni Omicron varyantının semptomları neler? Omicron varyantının ilk semptomları ortaya çıktı Hayranlarını korkuttu! Ünlü oyuncu hastanelik oldu Sassuolo'dan zirve mücadelesi veren Milan'a darbe 29 Kasım-5 Aralık 2021 haftası burç yorumları! Haftalık aşk burcunuz ne diyor Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma başlatıldı Meteoroloji, 52 ilimizi sarı ve turuncu kodla uyardı!
Sonraki Haber