Aynı evde yaşama şartı...

Spotify aile üyeliğini revize ediyor!

Spotify, aile üyeliği paketini kullanan üyelerinin aynı evde yaşadıklarını doğrulaması gerektiğini bildirdi.

Dünyanın en popüler müzik platformlarından Spotify, aylık 20.99 TL karşılığında aile paketi özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Bu özellik, aynı aileden 6 kişinin tek bir fiyatla platforma erişmesini sağlıyor. Ancak bazı arkadaş grupları, aile paketini alarak aylık ücreti de aralarında bölüşmüş oluyor.

Spotify, aile paketinin kötüye kullanımını durdurmak için yeni bir özellik hayata geçiriyor. Şirket, bundan böyle aile paketi alan kullanıcıların, aynı adreste oturduklarını doğrulamasını isteyecek.

SPOTIFY İLK KEZ DENEMİYOR
Spotify, aslında uzun bir süredir aile planının kötüye kullanımı ile ilgili mücadele ediyor. Şirket, geçtiğimiz yıl başlattığı yeni bir uygulamada, aile planını satın alan kullanıcılardan GPS koordinatlarını isteyerek, kullanıcıların aynı evde yaşadıklarını doğrulamak istedi. Ancak bu durum, gizlilik endişeleri nedeniyle çok geçmeden sonlandırıldı.

Görünüşe göre Spotify, yine aynı yöntemi kullanarak aile paketine sahip kullanıcıların aynı evde yaşayıp yaşamadığını tespit edecek. Uygulama ayrıca, zaman zaman kullanıcıların konum bilgilerini alarak yer kontrolu yapacak.

GİZLİLİK ENDİŞELERİ SÜRÜYOR
Spotify, her ne kadar konum doğrulaması yapmak istese de kullanıcıların gizliliği oldukça büyük önem taşıyor. Birçok analiste göre bu durum, endişe verici gizlilik problemlerı ortaya çıkarabilir. Spotify ise, kullanıcıların konum verilerinin şifreleneceğini ve yalnızca doğrulamak için kullanılacağını iddia ediyor.

Fotoğrafı sadece kamerayla çekmiyorsunuz! Ünlülerin yaşlarını biliyor musunuz? Zorlu matematik testinde ne kadar başarılısın? Müge Anlı'da ortaya çıktı! Genç kızı zorla evde... Bim aktüel 15 Ekim 2019 kataloğu! Bim indirimleri 15 Ekim bugün hangi diziler var? 20 yaşında yatağa uzandı ve 8 ay uyanmadı! Boeing 737 ile evlenip hangarda yaşayacak! 15 Ekim FOX TV yayın akışı!