Gelecek Partisi'nin iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün gözaltına alındığını açıkladı

Gelen son dakika haberine göre; Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi'nde siyasal iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün, Genel Merkez Binası'nın açılış töreni için gittiği Ankara'da gözaltına alındığını açıkladı.

Ün, 'Sağlam İrade' isimli Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da kaldığım otelde şu an gözaltına alınıyorum bilginize.'' ifadelerini kullandı.

'SAĞLAM İRADE' TAHA ÜN KİMDİR?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurucu başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi Genel Başkan Yarcımcısı Sema Silkin Ün'ün eşidir. Kendisi de aynı partide siyasal iletişimini görevini sürdürmektedir. 

Paylaşımları nedeniyle adı sık sık polemiklere konu olan Ün, sosyal medyada 'Sağlam İrade' kullanıcı adıyla tanınmaktadır.

NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Öte yandan Ün'ün, hakkında açılan bir hakaret davasında ifadeye çağrıldığı ve bu çağrıya uymadığı için hakkında yakalama kararı olduğu belirtildi.

Riot, Valorant oyun içi sesli sohbetleri dinleyecek! Prof. Dr. İlber Ortaylı: Elon Musk'ın o paylaşımı gündelik bir Amerikan şakasından ibaret Ünlü oyuncu çekirdek yediği için kız arkadaşından dayak yedi! Polisi arayıp yardım istedi! İsmail Demir 'tarihi adım' diyerek duyurdu! Milli denizaltı projesi STM500 ile ilgili yeni gelişme İtalya Serie A ekibi Hellas Verona, Metin Çetin'i yeni sezon hazırlıklarına çağırdı Bakan Çavuşoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan zirvesine katılacak
Sonraki Haber