Sinop'ta Erkal Boz: "Sigarayla savaşımıza durmaksızın devam edeceğiz”

Sinop Yeşilay Kulübü ve Sinop Şehit Ömer Can İmam Hatip Lisesi iş birliğiyle sigarayla tanışma dönemlerinde olan, sigaranın zararları hakkında bilgisi zayıf olan 9 ve 10. sınıflara yönelik konferans verildi.

Lisesinin toplantı salonunda düzenlenen konferansa 50’ye yakın öğrenci katıldı. Konferansta Sinop Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü üyeleri tarafından hazırlanan sunumlar yapıldı, sigaranın zararları ve vücutta oluşturduğu hastalıklar hakkında bilgiler verildi. Ardından Yeşilay tarafından davet edilen Sinoplu gazeteci Osman Aksu, sigaradan kaynaklı yaşadığı gırtlak kanseri hastalığıyla ilgili öğrencilere seminer verdi. Seminerde yaşadığı sıkıntıları anlatan ve liseli gençlere öneriler veren Aksu, konuşmasının sonrasında öğrencilerin sorularını cevapladı.
Sinop Yeşilay Başkanı Erkal Boz ise konuşmasında, “Sigarayla tanışma dönemlerinde olan öğrencilere yönelik düzenlediğimiz seminerler kapsamında bugün Sinop Şehit Ömer Can İmam Hatip Lisesindeydik. Seminerlerimize, sigarayla savaşımıza durmaksızın devam edeceğiz” diye konuştu.

Ünlü oyuncu, fit halini köpük banyosu pozuyla sergiledi Zevk için para harcıyordu! Şimdi sokakta dileniyor Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! 15 ilde seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu! Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! MİT tespit etti, Erdoğan uyardı, kanlı darbe önlendi! Bakan Koca'dan 20 yaş altı ile 65 yaş üstü için yeni düzenleme müjdesi... Korkutan korona raporu! Çabalar boşa mı? Engellemiyor mu? Çarpıcı rapor: Virüsün yayılmasını engellemiyor!