Son dakika... Sağlık Bakanlığı koronavirüs hastası tanımını güncelledi

Son dakika... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, koronavirüs rehberini güncelledi. Rehberde hasta tanımı ve hasta yönetimi şöyle güncellendi: "Ateş, öksürük, nefes darlığı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları, tat ve koku alma kaybı veya ishal belirti ve bulgularından en az ikisinin bir arada olması ve bu durumun başka bir neden/hastalık ile açıklanamaması."

Sağlık çalışanları haricinde kalan temaslı takibi de güncellendi.

Rehbere 'salgın yönetimi' bölümü eklendi. Evde hasta izlemi bölümünde de düzenleme yapıldı. Covid-19 hastalarında toraks bilgisayarlı tomografisi kullanımı güncellendi. Enfeksiyon kontrolü ve izolasyon bölümünde düzenlemeler yapıldı. Covid-19 hastalarında destek tedavisi güncellendi. 

Rehberde son güncelleme 14 Nisan'da yapılmıştı. 

0 araç alacaklar şokta! En az 2 ay bekleyecekler! Filmlerdeki en kötü +18 sahneler Ünlü model işkence edilerek öldürüldü! Cadının görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı! Yeşilçam'ın prensesine yıllar acımadı Uyumadan önce bu yiyecekleri sakın yemeyin! Döner dürüm yerken hayatlarının şokunu yaşadılar! Erzurumspor - Adana Demirspor / CANLI Erkekler şaşırdı, kadınlar tepki gösterdi