Prof. Dr. Oğuz Özyaral, koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı

Gelen son dakika haberine göre; 64 yaşındaki Prof. Oğuz Özyaral, dün akşam saatlerinde yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Büyükçekmece'de yer alan Mimar Sinan Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Özyaral, koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı.

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya ölüm saçan koronavirüsün ülkemizde de görülmesinin ardından sık sık TV programlarında boy gösteren ve halkı ölümcül virüse karşı bilgilendiren Prof. Dr. Oğuz Özyaral, dün akşam yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

KORONAVİRÜS ŞÜPHESİYLE TEDAVİ ALTINDA

Yapılan ilk tetkiklerin ardından Özyaral'ın koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatışı yapıldı.

Özyaral'ın tedavisi devam ederken koronavirüs testi yapıldığı ve sonucunun beklendiği öğrenildi.

OĞUZ ÖZYARAL KİMDİR?

Profesör Doktor Oğuz Özyaral, 1956 doğumludur. Üniversitesi İşletmede, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Mikrobiyolojide ve Doktorasını da yine aynı okulun aynı bölümünde yapmıştır. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyonu Bölümünde Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi konularında yüksek lisans düzeyindeözel eğitim görmüştür.

Profesör Doktor Oğuz Özyaral, şu anda İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak görev almaktadır. Televizyon programlarında da zaman zaman yer alan Profesör Doktor Oğuz Özyaral, Titiz misin? adlı program da yapmıştır.

NE OLMUŞTU?

Son dakika… Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs (corona virus) kısa sürede dünyaya yayılarak, binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘pandemi’ (küresel salgın) ilan ettiği koronavirüs Türkiye’de de görülürken, 168 kişi yaşamını yitirdi.

Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu Ünlü isme ahlaksız teklif! Zevk için para harcıyordu! Şimdi sokakta dileniyor 1 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Van'da neler oluyor? 480 vaka, 18 bin karantina! 'Trump sığınağa götürüldü' ALİ BABACAN KİMLERE MESAJ VERİYOR? Seferler başlıyor Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak?