Kırşehir'de Vali İbrahim Akın, il Ahi’sini ödüllendirdi

Vali İbrahim Akın, 32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir’de il Ahisi seçilen Marangoz Ustası Ali Dalakçı’ya Şed kuşatarak ödül verdi.

Vali İbrahim Akın, yaptığı açıklamada, “Ahilik kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak maksadıyla düzenlenen 32. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında seçilen ilin Ahisi, il kalfası ve ilin çırağını kutluyorum” dedi.
Ödül töreninin ardından Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan ile Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Uzun Çarşı esnafını gezerek esnaflara karanfil ve üstünde Ahilik Öğütleri yazan belgeler dağıttı.
Programda ayrıca 32. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Sloganlı Afiş Yarışması’ ile ‘Bir Çırağın 15 Temmuz Hatırası’ kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.
Program, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Boeing 737 ile aşk yaşayan kadın evlenmek istiyor! Ünlülerin yaşlarını doğru tahmin edebilecek misin? Bu adam hayvanlarla konuşabiliyor! 19 Ekim 2019 bugün hangi maçlar var? Günlerce yatağa bağlayıp... 15 bin 600 TL'lik ödemeyi siz de alabilirsiniz! Ünlü şarkıcının özel fotoğrafları sızdırıldı! Gözcü esnafa 'cinsel ilişki' indirimi Bu balığı gördüğünüz yerde öldürüp dondurun!