İngiltere'de Sağlık Bakanı da koronaya yakalandı

Son dakika... İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın ardından Sağlık Bakanı Matt Hancock'un da koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Hancock, "Neyse ki; semptomlarım hafif ve kendimi tecride aldım, evden çalışıyorum" dedi.

Koronavirüs salgını dünyada giderek yayılırken hastalığa yakalanan önemli isimlerden sonuncusu da İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock oldu.Tüm dünyada 25 bine yakın kişinin ölümüne neden olan ve 550 bine yakın insanda görülen koronavirüs etkisini giderek artırıyor.

JOHNSON VE SAĞLIK BAKANI DA YAKALANDI

Son olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Johnson, ilk açıklamasında "Testim pozitif çıktı, kendimi karantinaya aldım. Virüsle savaşıp telekonferansla kabineyi yöneteceğim" ifadelerini kullandı.

Johnson'dan kısa bir süre sonra Bakan Hancock da virüsü taşıdığını duyurdu. Hancock, "Neyse ki; semptomlarım hafif ve kendimi tecride aldım, evden çalışıyorum" dedi.

PRENS CHARLES DA POZİTİF ÇIKMIŞTI

Hatırlanacağı üzere iki gün önce İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi de pozitif çıktı. Prens Charles'ın ofisinden yapılan açıklamada, 71 yaşındaki taht varisinin "hafif semptomlar gösterdiği, onun dışında sağlıklı olduğu ve son birkaç gündür evden çalıştığı" belirtildi.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İngiltere'de Kovid-19'la mücadelede başlangıçta "sürü bağışıklığı" denilen farklı bir metodu tercih etti. Virüsün doğal yayılımı sonucunda insanların oluşturacağı bağışıklıkla virüse karşı mücadele edileceği söylenen bu metodun tek uygulayıcısının İngiliz hükümeti olması tepkileri de beraberinde getirdi. Bilim çevrelerinden gelen tepkilerin ardından hükümet metot değişikliği kararı vermiş olsa da, karar alma sürecinde sergilenen zafiyetin ağır sonuçları olması bekleniyor. Salgınla mücadelede göstereceği performans Başbakan Boris Johnson'ın siyasi kariyeri açısından belirleyici olacak.

İNGİLTERE'DE SON DURUM

Birleşik Krallık'ta şu ana kadar 11 bin 658 kişi koronavirüs salgınına yakalandı. Hastalık dolayısıyla hayatını kaybeden sayısı ise 578.

İki yüzle doğan yavru kedi İç çamaşırıyla tedavi yapan hemşirenin kimliği belli oldu Ünlü modelin son hali şaşırttı! 3 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Irak deneyimli tümen tetikte! İstanbul'un tehlikeli üçgeni Nazım Hikmet'in oğlu kimdir, öldü mü? Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde deprem Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler