Korona hastalarının yeni bakıcısı: Robot hemşire

Gelen son dakika haberine göre; Erzurum'da yer alan Atatürk Üniversitesi Hastanesi'ndeki koronavirüs bölümünde yatan hastalara hizmet vermesi için robot üretildi. 'Atacan' ismi verilen robot, serviste yatan hastaların yemek ve ilaç ihtiyaçları için kullanılıyor.

This browser does not support the video element.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu öğrencileri Halim Berbero, Murat Duran ve Hilal Gülşen Topaloğlu tarafından Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü sponsorluğuyla hemşire robot üretildi.

KORONAVİRÜS SERVİSİNDE HİZMET VERİYOLAR

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi koronavirüs bölümünde kullanılan ‘Atacan’ isimli hemşire robotla, hastalara yemek ve ilaç gibi ihtiyaçları temassız halde sağlanıyor.

1 haftada yapımı tamamlanan hemşire robot hastaların ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, ekranda koronavirüs ile ilgili bilgilendirmede yapıyor.

CEP TELEFONUYLA KONTROL İMKANI

Hemşire robotu telefona indirilen bir aplikasyonla da yönetilebiliyor.

5 gündür Araştırma Hastanesi koronavirüs servisinde tedavi gören Süleyman Kurt, “Yemeğimizi ayağımıza kadar getirdiler. Allah sağlık çalışanlarımızdan razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Robot bile ayağımıza yemeğimizi getiriyor” ifadelerini kullandı.

(İHA)


Yenilenen 'VURAN' TSK envanterinde SpaceX Dünya'ya böyle iniş yaptı! "Türkiye'nin otomobili dünyada ses getirdi" 'Ben de varım' diyen herkes katılabilir Türkiye'nin otomobilinden mesaj var! Hava savunma SUNGUR göreve hazır!