Korona kabusu bitmiyor...

Vaka sayısı 6 milyon 400 bini geçti...

Çin'de başlayan ve dünya genelinde 200'ü aşkın ülkeyi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. Vaka sayıları bir eşiği daha aşarak 6 milyon 400 bini geçti. Vefat sayıları ise 380 bin sınırına ulaşmış durumda.

Çin'in Wuhan kentinde Aralık 2019'da başlayan ve Ocak ayının son günlerinde önce Güney Kore, Japonya, Singapur, gibi komşu coğrafyalara sıçrayan, daha sonra seyahat kısıtlamaları başlamadan önce Avrupa ve Amerika'ya ulaşan koronavirüs kabusu bitmiyor.

Haber yayına hazırlandığında Worldmeters sitesindeki verilere göre salgında bir eşik daha aşıldı.

Toplam vaka sayısı dünya genelinde 6 milyon 412 bin 551'e çıktı.

Vefat sayıları ise 378 bin 498 ile 380 bin sınırına dayanmış durumda. Kuzey ve Güney Amerika verilerinin tamamlanmadığı göz önüne alındığında bu sınırın aşılması için de sadece saatler gerekecek gibi görünüyor. 

Salgında iyi sayılacak tek şey hastalığı yenenlerin sayısının da anbean artıyor olması. Kovid-19'u yenenlerin sayısı an itibariyle 2 milyon 937 bin 14'e ulaşmış durumda. 

Halen aktif olarak hastalığı taşıyanların sayısı 3 milyon 96 bin 919. Bunların yüzde 98'i hastalığı hafif geçirirken, 54 bin 294 hastanın durumu ise kritik. 

Ülkeler sıralaması ise aşağıdaki gibi... 

PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı! 0 araç alacaklar şokta! En az 2 ay bekleyecekler! Her karesi canice!.. Kırbaç, odun..! Cadının görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı! Yeşilçam'ın prensesine yıllar acımadı Uyumadan önce bu yiyecekleri sakın yemeyin! Döner dürüm yerken hayatlarının şokunu yaşadılar! Erzurumspor - Adana Demirspor / CANLI Erkekler şaşırdı, kadınlar tepki gösterdi