Antalya'da Başkan Ümit Uysal: "Komşuluk Antalyamıza yakışıyor"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali’nin Güneydoğu Anadolu gecesinde “Bu komşuluk, kucaklayıcılık, Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor. Gönlü bol komşularımızın katkısı Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler’in 4’üncü günü, İran Komşu Ülkeler Dostluk Derneği işbirliğiyle düzenlenen İran kültür gecesi ve devamında Güneydoğu Anadolu gecesiyle geride kaldı. Festivali Başkan Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte katılırken belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenlenen gecede yer aldı. Antalya’nın dört bir noktasında çok sayıda kent sakini de, Güneydoğu Anadolu gecesinde meydanı doldurdu. Bu yıl 60 hemşeri, yöre, kültür ve dayanışma derneğinin katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, derneklerin geleneksel el sanatlarını, mutfak kültürlerini tanıttığı stantlara da ilgi yoğundu.
Uysal, gecede, festivale katılan Güneydoğu Anadolu derneklerine katılım plaketlerini takdim ederken, konuşmasında “Komşumuz olup da Yöreler Renkler Festivalimizde aramızda olmayan hiç kimse yok. Yedi bölgemizin her biri bizim başımızın tacı. Bu komşuluk, kucaklayıcılık, Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor. Gönlü bol komşularımızın katkısı Antalya’mıza dört dörtlük yakışıyor” ifadelerine yer verdi.
Uysal’ın konuşmasının ardından Yöreler Renkler Festivali’nin 4’üncü günü Naciye Çokbilir, Ümit Canilhan ve zurna sanatçısı Memik Avcı’nın konseriyle sona erdi.

Güzellik kraliçesi doktoru yıkan manzara Acı içerisinde uyandı, gözünden çıkan şey şoke etti! Genç kızlara taş çıkartıyor! Yaşını görünce inanamayacaksınız! Bir iş kadınının acı feryadı: Arda Turan hayatımı mahvetti 28 Mayıs A101 aktüel kataloğu! Bu hafta A101'de neler var? 27 Mayıs Şok Market aktüel kataloğu! Bu hafta Şok Markete neler geliyor? Bakan Karaismailoğlu'ndan YHT açıklaması: Perşembe başlıyor Türkiye için büyük gün! Yeni normalin 2. aşaması yarın başlıyor... Bayram sonrası için müjdeli haber