Şırnak'ta öldürülen terörist gri kategoriden çıktı! 500 bin TL ödülle aranıyordu...

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonuyla Şırnak'ta öldürülen 2 teröristten birinin Botan Eyaletinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten ve Terörden Arananlar Listesinde 500 Bin TL'ye kadar ödülle Gri kategoride aranan Mehdi Uysal olduğu belirlendi.

Şırnak Bestler/Dereler bölgesinde 22 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen operasyonda, J-SİHA/İHA ve Hava Kuvvetleri destekli, Jandarma Komando ve JÖH birliklerince 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Şırnak bölgesinde Botan Eyaletinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten ve Terörden Arananlar Listesinde 500 Bin TL’ye kadar ödülle Gri kategoride aranan Zagros Cudi kod adlı Mehdi Uysal olduğu tespit edildi.

TERÖRİSTİN KATILDIĞI EYLEMLER

Teröristin, 2015-2016 yıllarında Şırnak Merkez İsmetpaşa ve Cumhuriyet mahallelerinde çukur/barikat eylemlerine aktif olarak katıldığı belirlendi.

İçişleri Bakanlığı, "Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlara, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilecektir" dedi.

20 yıllık GTA Vice City, Unreal Engine 5 ile hayata döndü – VİDEO Antalya'da orman yangını: Büyümeden kontrol altına alındı İçişleri Bakanı Soylu: Evlatlarını isteyen Diyarbakır annelerinin huzurunda saygıyla eğiliyoruz Bakan Akar'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne ziyaret A101 29 Mayıs 2022 aktüel ürünler Son dakika! Antalya'da orman yangını
Sonraki Haber