SGK tahsis numarası nedir? Emekli tahsis numarası sorgulama ekranı!

SGK tahsis numarası nedir? COVID-19 virüsü dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Virüsün Türkiye'de de görülmesi sağlık önlemlerinin arttırılmasına sebep oldu. Emeklilerin tedbirler kapsamında bayram ikramiyesinin erken yatacağı duyurulmuştu. Zehra Zümrüt Selçuk yeni açıklamasında 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin tahsis numaralarına göre 7-11 Nisan tarihleri aralığında ödeneceğini vurguladı. Peki, SGK tahsis numarası nedir? Detaylar haberimizde....

SGK tahsis numarası nedir? Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması birçok kişinin ölümüne sebep oldu. COVID-19 virüsünün Türkiye'de de görülmesi devlet tarafından sağlık tedbirlerinin alınmasına yol açtı. Okullar uzaktan eğitim sistemine geçerken, birçok iş yeride kepenk kapattı. Koronavirüs önlemleri kapsamında ise emekli bayram ikramiyelerinin Nisan ayı içerisinde yatırılacağı duyurulduktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin tahsis numaralarına göre 7-11 Nisan tarihleri aralığında ödeneceğini açıkladı. Peki, SGK tahsis numarası nedir? Emekli tahsis numarası sorgulama ekranı! Detaylar haberimizde...

TAHSİS NUMARASI NEDİR?

Tahsis numarası; SGK tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tek bir numara aracılığıyla takip edebilmek adına belirlenmiş bir numaradır. Emekli tahsis numaranızı öğrendikten sonra son rakamına bakarak emekli maaşının hangi gün alabileceği öğrenilebilir.

SGK TAHSİS NO SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk; “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” dedi.

TAHSİS NUMARASI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Tahsis numarası e Devlet, üzerinden öğrenilebilir. E-Devlet ile tahsis numarası öğrenebilmek için sisteme girdikten sonra SGK’nın hizmetleri arasında evrak takibi sorgulaması ile SGK Tahsis numaranı görülebilir.

Ayrıca www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden Sosyal Sigortalar Kurumunun işlemler menüsünde de tahsis numarası öğrenilebilir. Emeklilik işlemleri seçeneğini tıklayıp evrak takibi ya da evrak sorgulatması yaparak tahsis numaranızı öğrenmek mümkündür.

Apple, İphone'un yeni modellerinde Pro Max yerine 'Ultra' model başlığı kullanılabilir Bağcılar'da evlat vahşeti! Annesinin kafasını kesip sokağa attı Amed Sportif-Bursaspor maçı öncesi saha karıştı! TFF'ye iptal çağrısı yapılıyor Instagram'a hikaye atmayı sevenleri bayram ettirecek yenilik açıklandı! Yarın hava nasıl olacak? 26 Eylül Pazartesi hava durumu Göçmeleri kurtaran balıkçı konuştu: Mızraklarla delip Türk kara sularına itmişler!
Sonraki Haber