Sezgin Tanrıkulu, tutuklu HDP'lileri böyle savundu: Yargılanmaları hukuka aykırı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'a sahip çıktı. Demirtaş ile Yüksekdağ'ın hukuka aykırı şekilde yargılandığını söyleyen Tanrıkulu, davaları yakından izlemeye devam edeceğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Apo'nun heykelini dikeceğiz." diyen Selahattin Demirtaş'a ve "Biz sırtımızı YPG/PYD'ye yaslıyoruz." diyen Figen Yüksekdağ'a adeta kol kanat gerdi.

SKANDAL KOBANİ SAVUNMASI

CHP'li Tanrıkulu, Demirtaş'ın çağrısıyla 2014 yılında başlayan ve 37 kişinin katledildiği Kobani eylemleri davasının 'siyasetçilere karşı rehin alma, linç etme, siyaset yapamama' ile ilgili olduğunu savundu.

"YARGILANMALARI HUKUKA AYKIRI"

Yargılamanın hukuka aykırı olduğunu öne süren Tanrıkulu, "Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve birçok siyasetçi orada tutuklu yargılanıyorlar. O davayı da izlemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Emekli ve memur maaşlarının açıklanacağı saat belli oldu! A101 4 Temmuz 2022 aktüel ürünler A101 4 Temmuz 2022 aktüel ürünler Pazartesi katalog fiyat listesi Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü Pandemide ücretsiz izne çıkarılanlara müjde: O süreler kıdem tazminatı hesabına eklenecek HDP kongresinde terörist başı lehine slogan atan 4 kişi gözaltına alındı
Sonraki Haber