RTÜK'ün gözünden kaçmadı

Selçuk Tepeli'ye 'düdüklenme' cezası

Fatih Portakal'ın yerine Fox TV Ana Haber'i sunmaya başlayan Selçuk Tepeli, RTÜK'ten ilk cezasını aldı. Tepeli'ye verilen cezanın nedeni ise köprü ve otoyollarla ilgili bir haberi sunarken kullandığı 'düdüklenme' ifadesiydi. Fox TV'ye bu nedenle para cezası veren RTÜK, ayrıca Haber Global ve Meltem TV'ye de ceza kesti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), emekli olup Fox TV ana haber bülteninden ayrılan Fatih Portakal’ın yerine getirilen Selçuk Tepeli’nin haber sunumundaki bir ifadesi nedeniyle kanala para cezası verdi. 

RTÜK'ün verdiği cezanın sebebi ise Selçuk Tepeli’nin ana haber bülteninde otoyol ve köprü ücretlerinden bahsederken “Yani geçen varsa bilir. Orda ne kadar düdüklendiğini gerçekten anlamıyorsun” sözlerindeki 'düdüklenmek' ifadesi oldu.

RTÜK’ün ceza gerekçesinde, kanunda yer alan “Türkçe'nin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır; dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” ilkesini ihlal etmesi gösterildi.

Bu arada RTÜK, Haber Global ve Meltem TV'ye de ceza verdi. 

Yük gemisinde 7 ceset bulundu Sinan Akçıl ve Saide Guliyeva'dan anlamlı düet Ramo 17 bölüm izle 23 Ekim 2020 Felaket sürüyor! 2 kişi daha hayatını kaybetti Frontex durdurdu Yunan ölüme sürükledi Zümrüdüanka Suhandan kaç yaşında? Pelin Abay kimdir? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? 23 Ekim 2020 BİM aktüel ürünler kataloğu fiyat listesi! Bu Cuma hangi ürünlerde indirim var? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Sen Çal Kapımı Selin kimdir? Selin gözleri lens mi? Bige Önal gerçek göz rengi nedir? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler