Selahattin Demirtaş Devran kitabının konusu nedir?

Selahattin Demirtaş Devran kitabının konusu nedir? Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş'ın kitabı Devran'ın herkes tarafından okunması gerektiğini açıkladı.

Selahattin Demirtaş Devran kitabının konusu nedir? Bülent Arınç, tutuklu HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı Devran adlı kitabın okunması tavsiyesinde bulundu.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ DEVRAN KİTABININ KONUSU NEDİR?

Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi?

(Tanıtım Bülteninden)

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Bakan Nebati'den ek bütçe teklifi açıklaması 3 milli kadın boksörümüz Akdeniz Oyunları'nda yarı finalde Tüyler ürperten itirafla dehşet ortaya çıktı! Üvey baba vahşetinde yeni gelişme... Marmaris yangınını çıkaran Sacit Aynan, veresiye içki satmayan market sahibini tehdit etmiş Kazada suya düşüp akıntıya kapılmıştı! Kayıp gençten 4 gün sonra acı haber geldi
Sonraki Haber