Tek isteği maç izlemekti...

Seher kendini yaktı, kadınlara izin çıktı!

İran'da erkek kılığına girerek maça giden ve yakalandıktan sonra kendisini yakan Seher Hudayari olayının ardından ülkede kadınların statta maç izlemesine izin verildi.

İran’da 1979 İslam Devrimi’nden bu yana kadınların statta erkeklerle maç izlemesi yasak. Bir maça erkek kılığında girip yakalanan Seher Hudayari (29) adlı kadın 6 ay hapis cezası alacağı korkusuyla geçen hafta kendini ateşe vermişti.

Hastaneye kaldırılan Seher Hudayari kurtarılamamıştı. Bu olay tüm dünyada yankı uyandırmıştı. İran Spor Bakanı Mesud Sultanifer, kadınların artık statta maç izleyebileceğini açıkladı.

FIFA UYARISI

Bakan Sultanifer, kadınlar için ayrı girişler, ek tribünler ve tuvaletler yapıldığını belirterek “Kadınların stada giriş çıkışlarını güvenli bir şekilde yapabilmesi için özel polis ekipleri de görevlendirilecek” dedi.

Yasağın şimdilik sadece milli maçlar için kalkacağı açıklandı. İran’ın 10 Ekim’de Tahran’da Kamboçya ile yapacağı maça kadınlar da katılacak. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), İran’a, kadınların stada girişine izin vermezse Dünya Kupası’ndan men edileceğini bildirmişti.

Dünya üzerinde yaşayan en önemli canlı açıklandı! Beyni farklı çalışanların geçebileceği renk testi! Senin için dağları delecek kişinin adı ne? 19 Ekim 2019 bugün hangi maçlar var? Günlerce yatağa bağlayıp... 19 Ekim bugün hangi diziler var? Podyumlarda Madeline rüzgarı! 19 Ekim FOX TV yayın akışı! 15 bin 600 TL'lik ödemeyi siz de alabilirsiniz!