Sahte şeyh emlak zengini çıktı

Çocuk istismarından tutuklanan 'Fatih Nurullah' takma isimli sahte şeyh Eyyüp Fatih Şağban emlak zengini çıktı. Gazeteci İsmail Saymaz, Şağban adına 16 bina ve 7 dairenin sahibi olduğunu aktardı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan “Fatih Nurullah” ismini kullanan sahte şeyh Eyyüp Fatih Şağban'ın emlak zengini olduğunu belirtti.

İsmail Saymaz, "İstismarcı şeyh emlak zenginiymiş" başlığıyla yayımlanan yazısında Uşşaki şeyhi Eyyüp Fatih Şağban adına görünen arsa ve konutları yazdı.

Saymaz, 'Fatih Nurullah'ın' ismini kullanan şeyhin, mülkü olmadığı yalnızca emekli maaşı oluğu iddiasını tapu kayıtlarına işaret ederek yalanladı.

16 BİNA VE YEDİ DAİRE

Saymaz, şunları kaydetti: Şağban adına İstanbul Şişli'de altı bina/arsa, Avcılar'da dört bina/arsa, Kadıköy'de iki bina/arsa ve iki daire, Sakarya Akyazı'da üç bina/arsa ve beş daire, Yalova'da bir bina/arsa kayıtlı görünüyor.

Şağban, ailesine “düşkün” bir baba olarak çocuklarını mülksüz bırakmamış. Tarikatta üst düzey görevler verdiği oğlu Hasan Hüsamettin adına Çankırı'da bir bina/arsa ve Çanakkale'de iki daire, diğer oğlu Hüsrev adına İstanbul Avcılar'da daire bulunuyor.

Kendi beyanına göre, emekli aylığından başka bir geliri bulunmayan Şağban, holding sayesinde 16 bina ve yedi dairenin sahibi oldu.

Dilencinin üzerinden 10 cumhuriyet altını ile 9 bin 165 lira çıktı! Kusursuz Kiracı ne zaman başlıyor? İşte Kusursuz Kiracı oyuncuları Ankara'da metrelerce yüksekten atlayan paraşütçü yere çakıldı Küçükçekmece Sinop Spor'dan büyük transfer! İsrail güçleri, 17 yaşındaki Filistinli genci öldürdü! 'Kanlı Noel' şehitleri Mavi Vatan'da
Sonraki Haber