Sahil ve hudutlarda önlem

Sağlık Bakanlığı izinleri iptal etti!

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü bünyesi altında çalışan tüm sağlık personelinin yıllık izinlerini iptal etti. Talimatta 'aylıksız iznin' iptalinin ise söz konusu olmadığı belirtildi.

Son zamanlarda tırmanış gösteren koronavirüs vaka sayıları üzerine Sağlık Bakanlığı'ndan ilk hamle geldi. 

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü'nden teşkilatlara gönderilen talimatta Genel Müdürlük bünyesinde görev yapan sağlık personelinin yıllık izinlerinin iptal edildiği belirtildi.

Genel Müdür Osman Kan'ın imzası ile yayımlanan talimatta şu ifadelere yer verildi:

"COVİD-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı kanunun 104. Maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir.

Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim’’ 

Yemek yiyenlerin arasına araçla daldı: 8 yaralı Almanya'daki sağlık skandalında karar İçişleri Bakanlığı duyurdu! Vatandaşlardan gelen yoğun ilgi şaşırttı Vakit geçirmek için en iyi 5 hobi! Bu hobiler hayatınıza renk katacak Bugün hava nasıl olacak? 30 Ekim Cuma hava yağışlı mı? Mucize Doktor 35. son bölüm izle! A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu Yasak Elma Zehrası Şafak Pekdemir erkek hali! Şafak Pekdemir önceden erkek miydi? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! BİM contigo termos, araç içi havalı yatak! 29 Ekim A101 kataloğu! A101 Samsung Galaxy tablet, F5 elektrikli scooter BİM 6 Kasım 2020 aktüel ürünler kataloğu