Sabah yazarı Dilek Güngör ne demek istedi?

Merkez Bankası yönetiminde yaşanan sürpriz görev değişikliğine Sabah yazarı Dilek Güngör'den ilginç bir yorum geldi. Güngör, "Merkez Bankası’nda ‘birilerinin’ ince hesabı tutmadı. (Öyle olur bu işler ava giden avlanır)" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, TCMB başkan yardımcıları Tümen ve Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Yavaş, 1211 sayılı Kanunun 22/A ve 29'uncu maddeleri, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7'nci maddeleri kapsamında görevden alındı.

TCMB Başkan Yardımcılığı görevine Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu Üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

Bu atama kararı üzerine Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör'den gelen mesaj ise oldukça dikkat çekiciydi.

Dilek Güngör sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Merkez Bankası’nda ‘birilerinin’ ince hesabı tutmadı. (Öyle olur bu işler ava giden avlanır)" ifadelerini kullandı.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Kastamonu’da selin yıktığı köy havadan görüntülendi Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu! Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım Tozluyaka Dizisi Konusu ve Oyuncuları.. Tozluyaka Dizisi Nerede Çekiliyor? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti
Sonraki Haber