Rusya-Ukrayna müzakere görüşmeleri yeniden başlıyor

Türkiye, Rusya ile Ukraynalı heyetlerin müzakere görüşmelerine ev sahipliği yapacak. İki ülkenin heyetleri 28-30 Mart tarihlerinde İstanbul'da bir araya gelecek. Rus heyeti saat 16.00'da İstanbul'da olacak.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı saldırıların ardından taraflar müzakere görüşmeleri için İstanbul'da bir araya gelecek. Rus heyeti saat 16.00'da İstanbul'da olacak. Heyette Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin'in de yer alacağı öğrenildi.

İki ülke ile de temaslarını sürdüren ve diplomasi trafiğinin merkezi olan Türkiye, şimdi de müzakerelerin adresi olacak. Taraflar, Belarus sınırında üç kez bir araya geldikten sonra görüşmelere video konferans ile devam etmişti.

Ukraynalı müzakereci David Arakhamia, dün yaptığı açıklamada "Rus ve Ukraynalı heyetler 28-30 Mart tarihlerinde Türkiye'de görüşecek." dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve müzakere süreçleri ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kaldı.

Cemevi başkanına saldırıda yeni gelişme! Günde yaklaşık 200 kere öten horoz, mahkemelik oldu! KPSS'de sınav merkezini değiştirmek isteyenler dikkat! Başvurular 11 ve 12 Ağustos'ta alınacak İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi Borsa günü düşüşle tamamladı! ÖSYM'den KPSS açıklaması! Yeni tarihler duyuruldu
Sonraki Haber