Rusya, Mykolaiv askeri üssünü vurdu: 80 Ukrayna askeri hayatını kaybetti

Rusya'nın Mykolaiv şehrinde Ukrayna ordusunun üssüne Kalibr füzeleriyle düzenlediği saldırıda en az 80 askerin öldüğü bildirildi. Görgü tanıkları "Kışlada en az 200 asker uyuyordu." dedi.

BBC, Ukrayna'nın güneyindeki Mykolaiv'de askeri üssün Rusya tarafından vurulduğunu açıkladı. Üssün yerle bir olduğu öğrenildi. Saldırıda en az 80 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin de enkaz altında kaldığı aktarıldı.

"SİREN ÇALMAK İÇİN VAKTİMİZ OLMADI"

Ukrayna ordusu saldırıyla ilgili açıklama yapmazken Mykolaiv Belediye Başkanı Oleksandır Senkeviç, saldırı öncesi sirenleri devreye sokmak için zaman olmadığını ve füzelerin yakındaki Herson'dan atıldığını belirtti.

"KIŞLADA EN AZ 200 ASKER UYUYORDU"

Mykolaiv kentinde, görgü tanıkları "Kışlada en az 200 asker uyuyordu, 50 cansız beden bulundu, net ölü sayısını bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

İLK KEZ HİPERSONİK FÜZE KULLANDILAR

Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Ukrayna'da bir mühimmat deposunu Putin'in "durdurulamaz" olarak tanımladığı kinjal hipersonik füzelerle imha ettiğini açıklamıştı. Bilgilendirmede, "Ukrayna'daki özel operasyonda ilk kez Kinzhal hipersonik füzesi kullanıldı. Ukrayna'nın İvano-Frankivsk bölgesinde füze ve uçak mühimmatı için büyük bir yeraltı deposunu Kinzhal hipersonik füze kullanarak imha ettik." ifadeleri yer almıştı.

Cemevi başkanına saldırıda yeni gelişme! Günde yaklaşık 200 kere öten horoz, mahkemelik oldu! KPSS'de sınav merkezini değiştirmek isteyenler dikkat! Başvurular 11 ve 12 Ağustos'ta alınacak İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi Borsa günü düşüşle tamamladı! ÖSYM'den KPSS açıklaması! Yeni tarihler duyuruldu
Sonraki Haber