Rusya, gece yarısı vurmaya devam etti! İşte bölgeden son görüntüler...

Rusya birlikleri, Harkov ve Dnipro bölgelerine gece yarısı saldırılar düzenlerken Donetsk’te de bazı yerleşim alanlarına roketler isabet etti. Tansiyonun düşmediği ülkede yaşananlar kameraya böyle yansıdı...

Rusya, Ukrayna'ya yönelik saldırılarında ülkenin bazı kentlerini gece yarısı bombalanmayı sürdürdü. Ukrayna’nın Dnipro Bölgesi’nde bulunan Nikopol kenti Belediye Başkanı Oleksandr Sayuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Harkov’a bağlı Oleksiivka ile Dnipro’ya bağlı Nikopol kentleri arasında bombardıman yapıldığını duyurdu.

RUS ASKERLERİ 3 GENCİ ÖLDÜRDÜ

Rus birliklerinin bu bombardımanlarına hala devam ettiğini aktaran Sayuk, Nikopol kenti merkezine henüz bir saldırı gerçekleşmediğini, fakat bir saldırı durumda sirenleri duyan halkın derhal sığınaklara kaçmasını tavsiye etti. Rusya’nın en çok saldırı gerçekleştirdiği kentlerden olan Harkov’da da Rus saldırıları devam etti. Rus uçakları, kentin merkezi noktalarına saldırılar düzenlerken, bu saldırılarda sivil hedeflerin vurulup vurulmadığı konusunda henüz iki taftanda resmi bir açıkla yapılmadı. Ukrayna'nın Çernihiv Bölge Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Rus askerleri tarafından ikisi 17 ve biri 19 yaşında olan 3 gencin öldürüldüğü belirtilerek, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

HENÜZ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Öte yandan gece saldırılarında Ukrayna’ya da suçlamalar geldi. Rusya yanlılarının elindeki Donetsk Bölgesi’ne, Ukrayna birlikleri tarafından OTR-21 Toçka taktik balistik füzeler ile saldırı yapıldığı belirtildi. Makiivka kentine yapılan saldırıda füzelerin bazı binalara isabet ettiği ve 2 dükkanda yangın çıktığı öğrenilirken, bu saldırılarda ölü veya yaralıların olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Volkswagen Golf 2022 Fiyatlarını Kimse Böyle Beklemiyordu! Volkswagen Golf Fiyat Listesi... Dilencinin üzerinden 10 cumhuriyet altını ile 9 bin 165 lira çıktı! Kusursuz Kiracı ne zaman başlıyor? İşte Kusursuz Kiracı oyuncuları Ankara'da metrelerce yüksekten atlayan paraşütçü yere çakıldı İnternette kilosu 150 TL'den satılıyor, yılda 300 bin TL kazandırıyor! Üreticisi paraya para demiyor Erdoğan'dan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde incelemeler
Sonraki Haber