"Twit atma, işini yap" uyarısı

RTÜK Başkanı'ndan, RTÜK üyesi Bildirici'ye ağır sözler

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kurul üyesi Faruk Bildirici'nin sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara tepki gösterdi. Şahin, "Biz, RTÜK olarak bu yeni seçilen üyemize artık serbest meslek mensubu değil Kamu Kurumu üyesi olduğunu anlatamadık. Kendisini ciddiyete ve asıl işini yapmaya ve varsa insafa davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Emine Bulut'un eski eşi tarafından vahşice öldürülmesi üzerine, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) hedef tahtasına oturtuldu.

Kadına yönelik şiddet içeren dizi ve filmlere RTÜK'ün neden müdahale etmediği kamuoyunda tartışmaya açıldı.

RTÜK üyesi gazeteci Faruk Bildirici de RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ile ilgili tartışma yaratacak bir iddia ortaya attı.

Bildirici, Şahin'in “kadına yönelik şiddet” konusunda uzmanların hazırladığı raporu 5 aydır çekmecesinde beklettiğini öne sürerek, sosyal medyada, RTÜK Başkanı'nı eleştiren mesajlar paylaştı.

RTÜK'TE "KADINA ŞİDDET" TARTIŞMASI

RTÜK Başkanı Şahin ise Bildirici'nin paylaşımlarına tepki göstererek, iddiayı yalanladı.

Şahin şu ifadeleri kullandı;

"Biz, RTÜK olarak bu yeni seçilen üyemize artık serbest meslek mensubu değil Kamu Kurumu üyesi olduğunu anlatamadık. Kendisini ciddiyete ve asıl işi olan kurum üyeliği yapmaya ve varsa insafa davet ediyorum. RTÜK’ te hiç bir dosya RTÜK Başkanı’nın çekmecesinde beklemez."

Dünyanın en küçük antilopları Otomobil alan satanlar dikkat! Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı Lise boş kontenjanları açıklandı mı? LGS taban puanları 2020 Haftalık burç yorumları 10 - 16 Ağustos PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?