RTÜK Başkanı Şahin Uykusuz'un çizimini beğendi!

RTÜK'ün Netflx, BluTV gibi internet tabanlı televizyon platformlarına yönelik aldığı karara tepki olarak Uykusuz mizah dergisi bir karikatürü kapağına taşıdı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kendisinin de çizildiği karikatürü beğendi. Şahin'in bu tavrı takipçilerindende destek buldu.

Uykusuz mizah dergisi eleştirilerin hedefi olan internette televizyon yayınlarına ilişkin hazırlanan yönetmelik ile ilgili bir karikatürü kapağına taşıdı. 

Cihan Ceylan'ın çizdiği karikatürde Netflix'in La Casa de Papel dizisine gönderme yapılırken karikatürde elinde silah tutanın RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e benzetildiği görülüyor. "Lan oğlum haram paradan hayır gelmez. Gelin beni dinleyin. Bırakalım bu işleri" diyor. 

Ona en yakında bulunan maskeli ise "RTÜK Başkanı" ifadesini kullanıyor.

Sosyal medyada karikatürü beğenen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin mesajında da "Teşekkürler arkadaşlar, fena olmamış benzetmişsiniz bana." ifadelerini kullandı.

Şahin'in karikatüre tepkisi takipçilerinden olumlu destek gördü. 

Fenerbahçe, devletle problem yaşıyor mu? Kışın park, yazın da göle dönüşüyor! Tokatçı'nın güzeli Emine'ye bir de şimdi bakın! Hastaneden çıktı, bu paylaşımı yaptı 19 Şubat Şok Market aktüel kataloğu! Fırsatları 20 Şubat A101 aktüel kataloğu! Bugün A 101... Sosyal medya bu sahneyi konuşuyor! Son dakika deprem fırtınası açıklaması! 'Filozof Atakan'a sosyal medyadan gelen tepkiler