Bunu hesaplamamışlardı...

RTÜK Başkanı Şahin Uykusuz'un çizimini beğendi!

RTÜK'ün Netflx, BluTV gibi internet tabanlı televizyon platformlarına yönelik aldığı karara tepki olarak Uykusuz mizah dergisi bir karikatürü kapağına taşıdı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kendisinin de çizildiği karikatürü beğendi. Şahin'in bu tavrı takipçilerindende destek buldu.

Uykusuz mizah dergisi eleştirilerin hedefi olan internette televizyon yayınlarına ilişkin hazırlanan yönetmelik ile ilgili bir karikatürü kapağına taşıdı. 

Cihan Ceylan'ın çizdiği karikatürde Netflix'in La Casa de Papel dizisine gönderme yapılırken karikatürde elinde silah tutanın RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e benzetildiği görülüyor. "Lan oğlum haram paradan hayır gelmez. Gelin beni dinleyin. Bırakalım bu işleri" diyor. 

Ona en yakında bulunan maskeli ise "RTÜK Başkanı" ifadesini kullanıyor.

Sosyal medyada karikatürü beğenen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin mesajında da "Teşekkürler arkadaşlar, fena olmamış benzetmişsiniz bana." ifadelerini kullandı.

Şahin'in karikatüre tepkisi takipçilerinden olumlu destek gördü. 

Bu ikizlere “dünyanın en güzelleri” deniyor! Albert Einstein kadar zeki misin? Arda Turan-Berkay davasında karar! 19 Eylül 2019 bugün hangi maçlar var? 20 Eylül bugün hangi diziler var? Ünlü sunucuya müstehcen fotoğraf şoku! ABD'nin Patriotlarını madara eden saldırı! Müge Anlı'da açıkladı! İzmir'de bir kadınla... Bu fotoğraftaki bir başbakan!