RTÜK, Başak Demirtaş'ın sözleri nedeniyle Fox Tv'ye inceleme başlattı

Fox TV'deki Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya, 6-7 Ekim olaylarının yıl dönümünde HDP'li Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı programına konuk etmişti. Tepki yağan program nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Fox Tv hakkında inceleme başlattı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İsmail Küçükkaya tarafından hazırlanıp sunulan Çalar Saat programında bugün HDP'li Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş konuk oldu. programda Demirtaş'ın açıklamaları nedeniyle Fox TV hakkında inceleme başlattı.

RTÜK'ten yapılan açıklamada, "Fox yayın kuruluşunda bugün gerçekleşen bir programda konuk Başak Demirtaş'ın sözleri ve açıklamaları nedeniyle 6112 Sayılı Kanun çerçevesinde inceleme başlatılmıştır." denildi.

AA

Formula E yeni sezonda iddialı! En verimli yarış arabası… Yolcu otobüsü alev topuna döndü 02 Aralık 2021 Fox Yayın Akışı Kuruluş Osman oyuncuları arasına Feyza Sevil Güngör de katıldı! Feyza Sevil Güngör kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den ilk açıklama Ceyhun Bozkurt'tan HDP=PKK terör örgütü örneği!
Sonraki Haber