Satın almaya onay!

Rekabet Kurulu Erdemir’in Kümaş Manyezit'i almasına onay verdi

OYAK şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir)’in Kümaş Manyezit’in tamamının satın alınması için Yıldız Holding ve Gözde Girişim’le imzaladığı anlaşmaya, Rekabet Kurulu’ndan onay geldi.

Erdemir'den yapılan açıklamada, "OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, nitelikli manyezit cevher sektörünün dünyada en büyük maden işletmecisi, refrakter sektörünün Türkiye pazar lideri Kümaş Manyezit’i satın alma anlaşması Rekabet Kurulu tarafından onaylandı. Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. hisselerinin devrinin, diğer yasal izin ve onayların alınmasının ardından gerçekleşmesi planlanmaktadır" denildi ve eklendi:

"Kümaş, dünya kriptokristal manyezit cevherinin yaklaşık yüzde 20’sine tek başına sahip ve alanında dünyada ilk 10’da yer alıyor. Erdemir, bu satın alma dikey entegrasyonu sağlayarak, maliyet kontrolü ve verimlilik elde edecek." 

Netflix’te yayınlanacak olan Türk filmi “Mücadele Çıkmazı”nın adı değişti Bakanlık duyurdu! 2 terörist daha teslim oldu Galatasaray, mart ayına lider girdiği 7 sezonda da şampiyon olmayı başardı CD Projekt Red hacklendi! Cyberpunk 2077 büyük güncelleme ertelendi İngiltere'de son durum! 290 kişi hayatını kaybetti Hatay'da İdlib şehitleri için mevlit okutuldu
Sonraki Haber