Rasim Ozan Kütahyalı ekranlara mı dönüyor?

Gazete Manifesto adlı internet sitesi Boşnaklara yönelik çirkin sözleri sonrasında Beyaz TV ile ilişkisi kesilen Rasim Ozan Kütahyalı'nın 18 Ağustos Pazar günü yani bugün ekrana döneceğini ileri sürdü. Üstelik ekran iznininde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildiğini iddia etti. Beyaz TV ise iddialara ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında Boşnaklara yönelik hakaret içeren ifadeleri nedeniyle yaklaşık 21 ay önce Rasim Ozan Kütahyalı ile kanalın yolları ayrılmıştı. 

Skandal sözleri nedeniyle "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı için Beyaz TV'ye dönecek iddiası ortaya atıldı.

Son iddiaya ise mesnetsiz ve hiçbir gerçekçi kaynak gösterilmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da adı karıştırıldı.

Gazete Manifesto'nun iddiasına göre Kütahyalı'nın ekrana dönebilmesi için Beyaz TV Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan izin aldı. İdeolojik bir dille yazıldığı görülen haberde Cumhurbaşkanını ikna etmek için Kütahyalı'nın eşi Nagehan Alçı'nın da devreye sokulduğu yine hiçbir kaynağa dayanmadan ileri sürülüyor hatta bununla da kalınmıyor "Beyefendi müsade etti" dediği iddia ediliyor.

Tepkiler nedeniyle kanalın "kesinleşmiş bir karar olmadığı" yönünde açıklama yaptığını belirten Gazete Manifesto Kütahyalı'nın 18 Ağustos Pazar akşamı yani bu akşam Beyaz Futbol'da ekranda olacağını ileri sürüyor. 

Ancak Beyaz TV'nin yayın akışına göre Beyaz Futbol'da Rasim Ozan Kütahyalı programda görünmüyor. Yayın akışında Ertem Şener'in sunduğu programın yorumcuları ise Ahmet Çakar, Sinan Engin ve Abdülkerim Durmaz olduğu belirtiliyor.

Kütahyalı'nın ekrana döneceğine ilişkin bir süredir gündemde tutulan iddiaya Boşnaklardan da büyük tepki var. Bu tepkiler üzerine bir açıklama yapan Kütahyalı yazılı bir açıklama yaptı.

Kütahyalı'nın açıklaması şöyle:

"Son dönemde tuhaf biçimde bir anda yeniden benimle ilgili bir linç kampanyası başladı.

21 aydır aralıksız süren bu linçlerden sonra ilk kez bu konuda yeni bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

Ben 21 ay önce tam anlamıyla bir eşeklik yaptım. O an internetten duyduğum bir şeyi ne olduğunu bile anlamadan bilmeden pat diye ekrandan söyledim. Şimdi bu metni kaleme alırken bile yine bu zevzekliğimden ötürü kendime çok öfkeleniyorum ve bu vesileyle yeniden tüm Boşnak kardeşlerimden bir kez daha özür diliyorum.

Şimdiyse şahsıma yapılan kampanyayla ilgili bizzat Boşnak kardeşleriminbana ulaşarak ilettikleri yeni bazı şok edici bilgileri de hem tüm kamuoyuyla hem de özellikle Boşnak paylaşmak istiyorum.

21 ay sonra beni ve ailemi yeniden hedef alan linç kampanyalarının Boşnak kimlik hassasiyetiyle ilgili olmadığını ve başka olayların döndüğünü bana aktaran soylu Boşnak kardeşlerime çok teşekkür ederim.

Bana ve aileme karşı duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için asil Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları ben de buradan tüm kamuoyunun takdirine sunacağım.

Beyaz TV’de yıllar önce bir CHP milletvekili olan Barış Yarkadaş ile tartışma programı yaptık ve o kişi ideolojik çizgisi gereği Bosna kasabı Miloseviç’i savundu.

Binlerce Boşnak kardeşimizi katleden aşağılık Miloseviç’in vatanını savunan bir kahraman olduğunu söyledi Yarkadaş.

Ben de Bosna soykırımı konusunda çok duyarlı bir insan olduğum için ayağa kalktım çok sert sözler söyleyerek programı terk ettim. Görüntüleri izleyin lütfen."

Bu fotoğraflar memuriyetini bitirmişti! Ronaldo'nun sevgilisinden olay dans Söylenti linçle bitti Hadise'den asansör pozu! Kadir'in kaderini montundaki iz belirleyecek Asgari ücretliye 463 TL ek ödeme müjdesi! Hollywood şokta! Eski sevgilisi öldürdü... Trabzonspor zirvede: 2-1 Binlerce kişi İdlib'den göç ediyor...