Ramazan'da İstanbul ve Ankara'da okullar kapanacak mı? 13 Nisan okullar tatil mi?

Ramazan ayı öncesinde artan koronavirüs vakaları ile beraber okulların tamamen kapanması gündeme geldi. İstanbul ve Ankara’da okullar tamamen kapanacak mı sorusuna yanıt arayanlar 13 Nisan Salı okullar tatil mi sorusunu da gündeme taşıdı.

Koronavirüsle mücadelede artan vaka sayıları hem öğrenciler hem de velilerin zor durumda kalmasına neden oldu. Okulların, Ramazan ayında tamamen kapanıp kapanmayacağını merak eden öğrenciler ve veliler de araştırmalarına devam ederken henüz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bu konuda net bir açıklama gelmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Ankara'da düzenlenen AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı açıklamasında Ramazan ayında ülkemizi dinlendirmeyi amaçladıklarını ve bayram sonrasında da güzel günleri görebileceklerini hatırlattı.

İSTANBUL VE ANKARA’DA OKULLAR KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı, kademeli yüz yüze eğitimi daha önceden duyurmuştu. Bu doğrultuda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12’inci sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime devam edilme kararı alınmıştı.

Ortaokul 5, 6 ve 7’nci sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11’inci sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacağı belirtilmişti.

13 NİSAN SALI OKULLAR TATİL Mİ?

Okulların tamamen kapatılacağına yönelik çıkan haberler sonrasında MEB tarafından yapılan açıklamada "MEB ve Bilim Kurulu yüz yüze eğitimi sonlandırma kararı aldı" şeklinde çıkan haberlerin gerçek dışı olduğu ve itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi. Yani buna göre 13 Nisan Salı gününde okullar tatil değil

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Kaynanasıyla Yıldızı Barışmayan 4 Burç Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'na Dev Transfer! Engin Altan Düzyatan'ın Yeri Çabuk Doldu Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım Bu Coin Sizi 2022 Yılında Araba Sahibi yapabilir Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti
Sonraki Haber