Rahmi Turan'ın yazıları artık orada olmayacak!

'Beştepe'ye giden CHP'li' yazısıyla Türkiye'nin gündemini uzun süre meşgul eden Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, yazılarının artık birinci sayfadan değil 11. sayfadan yayınlanacağını duyurdu.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, bugünkü yazısında gazetede bundan böyle birinci sayfa yerine 11. sayfada yazacağını açıkladı.

Birinci sayfada yazdığı için kendisinden 'başyazar'olarak bahsedildiğini, yalnızca köşe yazarı olduğunun altını çizen Turan, yazısında şunları söyledi:

"Oysa başyazarlık diye bir şey yok. Türkiye'de başyazarlık müessesesi eskiden vardı, yarım yüzyıl önce bitti. Ben Sözcü’nün, yazıları birinci sayfada çıkan köşe yazarıyım. Yazar, yazardır ve dediğim gibi gazetelerde başyazarlık tarihe karışmıştır. Sözcü’de yazması uygun görülen, Atatürk ilkelerine bağlı, laik cumhuriyetin savunucusu her meslektaşımızın sıfatı 'Köşe yazarı'dır. Her yazarın görüşleri yasal olarak da, etik olarak da kendisini bağlar. Değerli okurlar… Bugünden sonra birinci sayfada yazmayacağım. Yazılarım artık 11'inci sayfamızda devam edecek."

Turan, eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de CHP Genel Başkanlığı'na ilişkin görüştüğüne dair bir yazı kaleme almasıyla gündeme gelmişti. Turan, haber kaynağının Talat Atilla olduğunu açıklamış ve taraflardan özür dilemişti.

Ünlü model işkence edilerek öldürüldü! Bakan bir daha bakıyor! 'İlk bakışta aşık oluyorlar' Türkiye'nin ölüm ve ölüm nedeni istatistikleri Cadının görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı! Yeşilçam'ın prensesine yıllar acımadı Uyumadan önce bu yiyecekleri sakın yemeyin! Döner dürüm yerken hayatlarının şokunu yaşadılar! Erzurumspor - Adana Demirspor / CANLI Erkekler şaşırdı, kadınlar tepki gösterdi