Protein eksikliği çekildiğini gösteren durumlar!

Protein, vücudumuzun normal işleyişini sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu besinler arasında belki de en önemli olanıdır çünkü, vücudumuzun her bir bölümü proteinlerden oluşmakta veya işleyişini bu besin maddesiyle sürdürmektedir. Protein eksikliği, vücudun ihtiyacı olan miktarda proteini alamamasına bağlı olarak ortaya çıkar. Protein eksikliğinin birçok nedeni olabilir. Yeteri kadar proteinin alınmaması ise birçok problemin ortaya çıkmasına yol açabilir. İşte o problemlerden birkaçı;

Sürekli açlık hissiEğer kendinizi sürekli olarak aç hissediyorsanız sebebi düşük proteinli, yüksek karbonhidrat ve şeker ağırlıklı beslenmeniz olabilir. Proteinin açlık hissini azalttığı ve bu sayede sürekli olarak bir şeyler yemeyi engellediği bilinmektedir. Bu sayede kalori alımını da azaltmaktadır. Bu durumun tam tersi olduğunda yani beslenmenizde proteine az yer verdiğinizde ise açlık hissi ve sürekli bir şeyler yeme isteği artar.
19 Eylül 2019 bugün hangi maçlar var? 20 Eylül bugün hangi diziler var? Ünlü sunucuya müstehcen fotoğraf şoku! ABD'nin Patriotlarını madara eden saldırı! Müge Anlı'da açıkladı! İzmir'de bir kadınla... Bu fotoğraftaki bir başbakan!