Pink Martini'den Harbiye Açıkhava'da 'Katibim'li konser

Avrupa turnesine çıkan ABD'li müzik grubu Pink Martini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verdi. China Forbes'un solistliğinde yaklaşık iki saat sahnede kalan Pink Martini, 'Katibim' ve Yıldırım Gürses'in 'Aşkım Bahardı' adlı Türkçe eserleri de seslendirdi.

This browser does not support the video element.

ABD'li müzik grubu Pink Martini, Avrupa turnesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne aldı.

Pasion Turca organizasyonuyla gerçekleştirilen konserde topluluk, "Katibim" ve Yıldırım Gürses'in "Aşkım Bahardı" adlı Türkçe eserlerin yanı sıra aralarında "Je ne veux pas travailler", "Quizas, Quizas, Quizas", "Amado Mio" ve "Ninna Nanna" şarkılarının da yer aldığı geniş bir repertuvarı yorumladı.

Grup, China Forbes'un solistliğinde yaklaşık iki saat sahnede kaldı. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserin tüm biletleri konser öncesi tükendi.

"Sympathique", "Get Happy", "A Retrospective", "Hey Eugene", "Splendor in the Grass" ve "Je Dis Oui"'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda başarılı albüme imza atan grup, yayımladıkları albümleriyle altın ve platin plak kazandı.

Kendilerini "dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirerek modern formda sunan müzik arkeologları" olarak tanımlayan grubun şarkıları, "La Casa De Papel"den "The West Wing" ve "Desperate Houseviwes"a kadar birçok dizi ve filmde de yer buldu.

AA

Konserde müziğin ritmine kapılmıştı: Kalben'den açıklama geldi Beklenen düğün gerçekleşti: Merve Boluğur 'evet' dedi! Erşan Kuneri filmini ahlaka aykırı bulan Mehmet Ali Erbil'in eski skandalları yeniden gündem oldu İyilik 11. bölüm fragmanı! Damla öldü mü? Şeyma Subaşı'nın bu görüntüleri bomba etkisi yarattı: Uyuşturucu mu kullandı? Melisa Döngel'in sokakta saç saça kavga ettiği görüntüler ortaya çıktı!