Pelin Türker: Konut sektörü bir canlılık kazandı!

Konut kredisi faizi indirimlerinin peş peşe gelmesinin ardından emlak sektörü de hareketlendi. Konu ile ilgili Show TV'ye konuşan Türkerler Holding Yönetim Kurulu üyesi Pelin Türker, faizin yeniden düşmesi halinde satışların artacağını belirterek "Firma olarak yüzde 0,99'dan yüzde 0,79'a kadar faiz indirdik" dedi.

Kamu bankalarının ardından özel bankalardan da kredi faiz indirimi haberleri peş peşe geldi. Konut satışlarında ağustos ayında rekor kırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü yaptığı konuşmasında, "Perşembe para piyasası kurulu toplanıyor; inanıyorum ki faizler daha da düşecek" açıklamasında bulundu. 

GÖZLER PERŞEMBE GÜNÜNDE

Sektörün gözü kulağı ise perşembe günü açıklanacak bu kararda. Merkez Bankası'nın yeni bir indirime gitmesi halinde bunun konut kredilerine nasıl yansıyacağı merakla bekleniyor.

PELİN TÜRKER: 0,79'A KADAR FAİZ İNDİRDİK

Konu ile ilgili Show TV'ye konuşan Türkerler Holding Yönetim Kurulu üyesi Pelin Türker, "Faiz indirimiyle beraber konut sektörü bir canlılık kazandı. Bir durgunluk yaşıyordu. Kamu bankalarının yüzde 0,99 uygulamasıyla birlikte iyi bir hareketlilik yakaladık biz" ifadelerini kullandı.

Firma olarak yüzde 0,99'dan yüzde 0,79'a kadar faiz indirdiklerini söyleyen Türker, faiz düştükçe satışların artacağını da sözlerine ekledi.

Tokatçı'nın güzeli Emine'ye bir de şimdi bakın! Fenerbahçe, devletle problem yaşıyor mu? Kışın park, yazın da göle dönüşüyor! Tatilsiz yaşam onun için işkence 20 Şubat 2020 bugün hangi maçlar var? 21 Şubat Bim aktüel kataloğu! Bim kataloğu ürünü Emekliye 361 lira zam! Güzel model dehşeti yaşadı! Her detayı korkunç... Ali Babacan İYİ Parti'nin başına mı geçiyor?