Paraşütler bir bir yere çakıldı! Festivale damga vuran kazalar

Fethiye'deki 21. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'na 40 ülkeden bin 500 paraşüt pilotu katıldı. Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’da gerçekleştirilen festivalde yaşanan bazı kazalar kameralara yansıdı.

This browser does not support the video element.

Muğla'nın ilçesi Fethiye Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle organize edilen festival, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ’ın 1700 metre pistinde düzenlenen törenle başladı.

Festivalde 40 ülkeden bin 500 paraşütçünün yanı sıra dünyanın en iyi akrobasi pilotları da yer aldı. Etkinliğe katılan paraşütçüler, uçuş hazırlıklarını tamamladıktan sonra törenin gerçekleştiği 1700 metredeki pistten uçuş yaparken, paraşütçülerin gökyüzündeki görsel şovu, törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

KAZALAR KAMERAYA TAKILDI

Festival renkli görüntülere sahne olurken, yaşanan paraşüt kazalarından bazıları da kameralara yansıdı. Görüntülerde, bir paraşütçünün iniş yaptığı esnada bir standa çarpması, havalanmaya çalışan bir paraşütçünün yere düşmesi ve bir paraşütçünün kayalıklara düşme anı kameralara yansıdı. Yaşanan kazalarda paraşütçülerin her hangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Festivalin 24 Ekim tarihinde sona ereceği öğrenildi.

İHA

Yatalak hastayı yangından gece bekçileri kurtardı Başıboş atlar yola çıktı! Zincirleme kaza kamerada Bir daha asla göremeyeceğini sanıyordu: 100 yaşında çocukluğuna döndü! Antalya'da kar yağışı başladı Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda yangın çıktı Liseli genç alkol komasına girdi! Kendisini taşıyan ekipten defalarca özür diledi