Yeni Şafak'tan istifa etmişti

Özlem Albayrak ayrılığın nedenini anlattı!

Yeni Şafak'tan istifa eden Özlem Albayrak, Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'a konuştu. Albayrak, "Bana göre gazetecilik vicdanla yapılır, doğru bildiğinize doğru, eğri bildiğinize eğri diyemedikten sonra o işi yapmamanız evladır." dedi.

Yaklaşık 20 yıldır Yeni Şafak'ta çalışan gazeteci Özlem Albayrak, 10 yıldır da gazetede köşe yazarlığı yapıyordu.

Dün yazısının yayınlanmaması nedeniyle istifa ettiğini açıklayan Albayrak, Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'a konuştu. Albayrak, "Bana göre gazetecilik vicdanla yapılır, doğru bildiğinize doğru, eğri bildiğinize eğri diyemedikten sonra o işi yapmamanız evladır." dedi.

"Medyada gazete yöneticilerinin Ankara’nın hassasiyetlerini abartarak sansür mekanizmasını kendi insiyatiflerini kullanarak çalıştırdığı görüşüne katılır mısınız?" sorusuna cevap veren Albayrak, şu cevabı verdi:

"Bu ülkede bir atmosfer oluştu, ne bu atmosferin faili, ne de atmosferin oluşmasına neden olan faktörler hakkında bilgim yok; bildiğim şu; bu atmosfer herkesi, her alanı etkisi altına alıyor ve medyayı da, siyaseti de, hukuku da, sivil alanı da belirliyor. Normalleşme, itidal, toplumsal barış dedikçe, her şey daha da kötüye gidiyor gibi geliyor bana."

Röportajın tamamı için tıklayınız

720 cinsel organı var, beyni yok! Dünya üzerinde yaşayan en önemli canlı açıklandı! Senin için dağları delecek kişinin adı ne? 19 Ekim 2019 bugün hangi maçlar var? Günlerce yatağa bağlayıp... 15 bin 600 TL'lik ödemeyi siz de alabilirsiniz! Ünlü şarkıcının özel fotoğrafları sızdırıldı! Gözcü esnafa 'cinsel ilişki' indirimi Bu balığı gördüğünüz yerde öldürüp dondurun!