Osman Kavala çağrısı yapan Finlandiya büyükelçisinden dikkat çeken ziyaret

Osman Kavala'nın serbest bırakılması için çağrıda bulunan 10 büyükelçi arasında yer alan Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Ari Maki, Abdullah Gül ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kimsiniz siz?" diye tepki gösterdiği büyükelçinin Gül ile buluşması sosyal medyada tepki çekti. Akşam yazarı Turgay Güler bu görüşmeyi, "Türkiye'yi dizayn ediyorlar! Artık bunu kapalı kapılar arkasında da yapmıyorlar." sözleriyle yorumladı.

Geçtiğimiz günlerde Finlandiya'nın da aralarında bulunduğu 10 ülkenin büyükelçilikleri, Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu. Bu çağrı, siyasiler tarafından tepkiyle karşılanmış, büyükelçiler Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı.

"BİZE DERS VERMEK SİZİN HADDİNİZE Mİ?"

Yapılan çağrının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da büyükelçilere sert sözlerle yüklenip, " Türkiye'ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz? Neymiş? Kavala'yı bırakın. Sen kendi ülkendeki haydutları, katilleri, teröristleri bırakıyor musun?" demişti.

ABDULLAH GÜL İLE SÜRPRİZ GÖRÜŞME...

Gelişmelerin ardından Osman Kavala'nın serbest bırakılması için çağrı yapan 10 büyükelçi arasında yer alan Finlandiya Büyükelçisi Ari Maki, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldi. Büyükelçi Mari, Gül'le yaptığı görüşmeye ilişkin fotoğrafını resmi sosyal medya hesabından paylaşarak "Eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bugün Türkiye üzerine iyi bir konuşma gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ DİZAYN EDİYORLAR!"

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Ari Maki'nin Abdullah Gül ile görüşmesi sosyal medyada da gündem oldu. Akşam yazarı Turgay Güler söz konusu görüşmeye ilişkin paylaşımda bulundu. Güler, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"Osman Kavala açıklaması nedeniyle Dışişleri'ne çağırılan Finlandiya Büyükelçisi Ari Mäki, Abdullah Gül ile bir araya gelmiş. Türkiye'yi dizayn ediyorlar! Artık bunu kapalı kapılar arkasında da yapmıyorlar."

Dikkat çeken görüşmeye ilişkin sosyal medyada yapılan bazı yorumlar ise şöyle;

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Tozluyaka Dizisi Ecem Çalhan Kimdir, Kaç Yaşında? Ecem Çalhan Hangi dizilerde Oynadı? Bakan Kurum, BM programını iptal etti! Sel baskını yaşanan Kastamonu'ya gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu! Kurban Bayramı tatili uzatıldı! Tatil kimleri kapsıyor? Atama bekleyen öğretmenlere müjde: '20 bin öğretmen için süreç başladı' Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım
Sonraki Haber