Orkun Ün kimdir? İşte kariyeri hakkında tüm detaylar...

Soma Faciası, Şike Davası, Suriye'ye düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı hakkında yaptığı haberlerle çok konuşulan muhabir ve haber programı sunucusu Orkun Ün'ün kariyeri hakkında detaylar araştırılıyor. İşte günümüzde Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak görev yapan Orkun Ün hakkında tüm detaylar!

Orkun Ün 29 Mart 1986’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okurken Kanal D Ana Haber’de staj görmeye başladı. Kısa sürede de haber muhabiri olarak işe başladı. Orkun Ün, Kanal D Ana Haber’deki yılları içinde dünyanın bir çok sıcak bölgesinden canlı yayınlarla haberlerini aktardı.

HAFTALARCA ARALIKSIZ YAYIN YAPAN TEK MUHABİRDİ

Gezi Parkı eylemleri sırasında aralıksız haftalarca yayın yapan tek muhabirdir.
Soma Faciası, Şike Davası, Suriye’ye düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaptığı haberler çok konuşuldu.

2018 senesinde Kanal D Haber’den ayrıldı ve Acun Ilıcalı’nın davetiyle TV8’de ‘8’de bugün’ adlı haber programını sundu.

2020 senesinde Ahmet Hakan tarafından Hürriyet Gazetesi’ne köşe yazarı olarak transfer edilen Orkun Ün, halen Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı Rusya, Kiev'e saldırdı: Art arda patlama sesleri duyuldu CHP'li Aykut Erdoğdu, eski eşinin paylaşımı sonrası açıklama yaptı Fas'tan İspanya'ya yaşanan göçmen akınında facia: 23 ölü Beşiktaş ile geçtiğimiz sezon yollarını ayıran Sergen Yalçın yorumculuğa geri dönüyor Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı
Sonraki Haber