Uzaktan eğitim süresi 31 Mayıs'a uzadı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merakla beklenen okullar açılacak mı sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam edeceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitim takvimini değerlendirdi.

Bakan Ziya Selçuk'un konuşmasından öne çıkanlar:

''Yapılan mücadele çerçevesinde alınan kararları sizinle paylaşıyoruz. Salgının başladığı tarhiten itibaren hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da yaşıyoruz. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun verdiği tavsiyeler ve bizim de aldığımız karar doğrultusunda; 31 Mayıs'a kadar uzaktan eğitime devam etme kararı aldık.

16 Mart 2020 itibariyle ara verdiğimiz okullar ile uzaktan eğitim planımızı da hemen ardından plana koyduk. Bizim en temel amacımız öğrencilerin derslerinde soğumaması okuldan kopmaması. Sınavlara hazırlanan öğrenciler de bizim en hassas konumuz.

LGS ERTELECEK Mİ?

LGS tarihi ile ilgili hafta başında kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

SINIF GEÇME NASIL OLACAK?

Sınıf geçme ile ilgili 1.dönemden sorumlu olacak. Öğrencilerimizin ortalaması kaç olursa olsun bir üst döneme geçecek.

İlişki sırasında yanlışlıkla öldürdüm 'Kedi gibi 9 canlısın 2 canın kaldı' Dehşete düşüren görüntüler İlişki sırasında yanlışlıkla öldürdüm PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Yarı çıplak bir şekilde gelip... Alkolün dozu arttıkça... Fiyatı altınla yarışıyor! İşte kanser ve tümörleri yok eden mucizevi besin! Suikast emri verdi, uyuşturucu işine girdi