Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 okulların açılmasına kaç gün kaldı?

Yaz tatilinin son günleri yaşanıyor. Yeni dönemin başlamasına kısa bir süre kaldı. Bu yıl ilk defa ara tatil sistemi uygulanacak. Öğrenciler yeni sistemde okulların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki okullar ne zaman açılacak? Detaylar haberimizde...

Okullar ne zaman açılacak? 2019-2020 eğitim öğretim yılında ara tatil sistemi geliyor. Teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.Adım adım okulların açılmasına yaklaşılıyor.

MEB resmi takviminde okullar bu yıl 9 Eylül tarihinde başlayacak ve yeni sisteme göre 18 Eylül tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler, 18-22 Kasım tarihinde bir haftalık ara tatil yapacak.

TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI

Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle çocuğun sosyal gelişimine katkı sağlayan teneffüs süreleri uzatıldı. Daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan okullardaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise bu süre en az 10 dakika olacak.

Rus turist soluğu Antalya'da aldı Yıllarca süren dehşet: Annemin kuması gibiydim Bikinisi yüzünden tutuklandı! Lise boş kontenjanları açıklandı mı? LGS taban puanları 2020 Haftalık burç yorumları 10 - 16 Ağustos PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?