Otizmli çocukların 'yuhalanması' olayında okul müdürü açığa alındı

Aksaray'da otizmli çocukları utandıran olayla ilgili olarak okul müdürü açığa alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da konuyla ilgili olarak "Öğrencilerimizi inciten olay eğitim sistemimizle örtüşmüyor." demişti.

Okulda 42'si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrenci eğitim görüyor. Aralarında otizmli öğrencilerin de bulunduğu 42 özel eğitim öğrencisinin, iddiaya göre diğer öğrencilerin velileri tarafından başka okula gönderilmesi istendi.

Özel eğitim öğrenci velileri de buna tepki gösterdi. İddialar arasında, otizmli öğrencilerin, diğer öğrenciler ve veliler tarafından yuhalanması da var.

Apple, İphone'un yeni modellerinde Pro Max yerine 'Ultra' model başlığı kullanılabilir İspanyol basını, Barcelona'nın gizli planını duyurdu! Messi yeniden Katalanlara doğru... Hamile kadına lahana yedirildi, sonra da karnındaki bebek görüntülendi! Sonuç ilginç Instagram'a hikaye atmayı sevenleri bayram ettirecek yenilik açıklandı! Bağcılar'da evlat vahşeti! Annesinin kafasını kesip sokağa attı Yarın hava nasıl olacak? 26 Eylül Pazartesi hava durumu
Sonraki Haber