Mahalle karantinaya alınmıştı

O kentte vaka sayısı giderek artıyor

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan bir mahallede vaka sayısı 17'den 59'a yükseldi. Mahallenin giriş ve çıkışlarında jandarma tarafından nöbet tutulurken, kent genelinde de vaka sayısında artış olduğu belirtildi.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesine bağlı Serap Güzeli Mahallesinde bir kişide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine filyasyon ekipleri mahallede yaptığı çalışmayla hastanın temas ettiği kişilere de test gerçekleştirdi.

KARANTİNAYA ALINDI

Yapılan testler sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 kişide daha daha korona virüs tespit edildi. İncelemenin ardından mahalle jandarma ekipleri tarafından karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

VAKA SAYISI 59'A YÜKSELDİ 

 Geçtiğimiz gün 17 kişide görülen vaka sayısı 59'a yükseldi. Karantinaya alınan mahallede güvenlik önlemleri alınırken vatandaşların ihtiyaçları da Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor.

Öte yandan son bir hafta içinde Diyarbakır'daki vaka sayısının hızla arttığı öğrenildi.

İHA

Sosyal medyayı sallayan zeka testleri PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı! Türkiye'nin ölüm ve ölüm nedeni istatistikleri Cadının görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı! Yeşilçam'ın prensesine yıllar acımadı Uyumadan önce bu yiyecekleri sakın yemeyin! Döner dürüm yerken hayatlarının şokunu yaşadılar! Erzurumspor - Adana Demirspor / CANLI Erkekler şaşırdı, kadınlar tepki gösterdi