O doktorun ailesinden açıklama var!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Murat Tad'ın yakın çevresine Covid-19’un aslında varolmadığını söylediği ve bu nedenle aşı olmadığı öne sürülmüştü. İddiaların ardından vefat eden Tad'ın ailesinden açıklama geldi. Murat Tad'ın kayınbiraderi Abdullah Güzeldülger, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Dr Murat Tad ailesini aşı olmaya teşvik etmiş, Diş Hekimi olan eşine hastalarla yakın temas halinde olmasından dolayı aşı olmasını tavsiye etmiştir." açıklamasında bulundu.

Koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dr. Murat Tad'ın salgına inanmadığı ve yakın çevresine Covid-19’un aslında varolmadığını söylediği, bu nedenle aşı olmadığı iddia edilmişti.

Söz konusu iddiaların ardından vefat eden Dr. Murat Tad'ın ailesinden açıklama geldi. Konuya ilişkin detaylı bir açıklama yapan Murat Tad'ın kayınbiraderi Abdullah Güzeldülger, basında yer alan haberlerin doğruyu yansıtmadığını ifade etti. Güzeldülger, "Dr Murat Tad ailesini aşı olmaya teşvik etmiş, Diş Hekimi olan eşine hastalarla yakın temas halinde olmasından dolayı aşı olmasını tavsiye etmiştir." dedi.

Güzeldülger, şu ifadeleri kullandı;

"Eniştem Murat Tad’ın Covid tedavisine cevap vermemesi nedeniyle hayatını kaybetmesinden sonra bazı yayın organlarında Dr Murat Tad’ın muhafazakar ve aşı karşıtı olduğuna, hastalığın var olmadığına inandığına dair iddialar ve paylaşımlar yapılmıştır. Bu gerçek dışı iddialar kederli ailesini derinden sarsmış ve yaralamıştır. Dr Murat Tad ailesini aşı olmaya teşvik etmiş, Diş Hekimi olan eşine hastalarla yakın temas halinde olmasından dolayı aşı olmasını tavsiye etmiştir. Kendisi de aşı olmak istemiş ancak Patoloji kliniğinde hasta teması olmaması, ayrıca sosyal mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat etmesi nedeniyle aşı takvimini ertelemiştir. Ancak aşı karşıtı olduğu, aşı için ‘emperyalist oyun’ dediği, hastalığın varolmadığına inandığı şeklinde kaleme alınan haberler, 20 yılı aşkın süredir doktorluk mesleğini layıkıyla yapan aynı zamanda akademisyen olan eniştemizin aydın kimliğiyle örtüşmemektedir. Hiçbir kaynağı olmayan, ailesine acısını yaşama imkânı bile vermeyen bu habercilik anlayışını kınıyoruz. Dr Murat Tad’ a Allah’tan Rahmet, kederli ailesine de Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum."

Cihan Canova üvey babası Kartal Tibet'i anlatırken gözyaşların hakim olamadı Mehmetçik'ten PKK'ya Pençe-Kilit darbesi: Geride kalan cenazelerini bile bırakıp kaçıyorlar HDP'nin skandal kongresine savcılık soruşturma başlattı Diyarbakır’da akrabalar arası taşlı sopalı kavga: 3 yaralı Spotify, 2022 yazına damga vurması beklenen şarkılar listesini açıkladı Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü
Sonraki Haber