Nihat Hatipoğlu Merak Edilen Soruya Cevap Verdi: Regl iken Ayetel Kürsi Okunur mu?

Nihat Hatipoğlu çok merak edilen soruya cevap verdi. Regl haldeyken Ayetel Kürsi okunur mu diye soran bir vatandaşla cevap verdi.

Regl iken Ayetel Kürsi, Felak ve Nas sureleri okunur mu sorusu canlı yayında Nihat Hatipoğlu'na soruldu. Hatipoğlu, kadınların en çok merak ettiği soruyu yanıtladı.

REGL İKEN AYETEL KÜRSİ OKUNUR MU?

Programa görüntülü bağlanan anne ve kızı, Hatipoğlu'na "Bir kadın regl halindeyken Ayet-el Kürsi, Nas, Felak surelerini okuması doğru mudur?" sorusunu yöneltti

"DİNİ AÇIDAN HİÇBİR SIKINTISI YOK"

Hatipoğlu ise yanıt olarak, "Dini açıdan hiçbir sıkıntısı yok. Korunma niyetiyle, dua niyetiyle ha ngi sureyi okursanız okuyun. Yatarken, kalkarken ya da iş yaparken bunları okumak, regli bir kadına veya lohusa bir hanıma haram değil. Abdestsiz de okunabilir, bunun da sakıncası yok. Bu konuda din son derece geniş davranmış. Çünkü bunlar hem dua niteliği taşıyorlar hem de Kuran'dan ayettirler" ifadelerini kullandı.

"FİZİKSEL OLARAK DOKUNMAK DOĞRU DEĞİL"

Açıklamalarının devamında ise Hatipoğlu, "Burada önemli o hal gitmeden sonra Kuran'a fiziken dokunmak doğru değildir. Kuran'ın bir kutsiyeti var, özelliği vardır. Erkek de dokunamaz yıkanması gereken bir durumda" dedi.

Resmi Gazete'de bugün! 15 Ağustos 2022 tarihli sayı Karadeniz Fırtınası resmen açıkladı! Marc Bartra Tranzonspor'lu oldu Valerien Ismael konuştu: Kırmızı kart, penaltı, kendi kalemize gol, intihar ettik diyebilirim Alanyaspor - Beşiktaş maçında son dakika penaltısı! Turuncu-Yeşilliler 3-0 dan döndü Bugün TV'de neler var 15 Ağustos Pazartesi? Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, TV8, Show TV yayın akışı! Kötü koku mahalleyi ayağa kaldırdı! Sebebi bakın ne çıktı
Sonraki Haber