Yunan'la kol kola...

Nerede Türk düşmanlığı, orada BAE!

Suriye'de, Doğu Akdeniz'de ve Libya'da Türkiye'nin karşısında olan Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) yeni bir hamle geldi. Girit Adası'na F-16 savaş uçaklarını indiren BAE Genelkurmay Başkanı Al Rumaithi, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ile bir araya gelerek adeta Türkiye'ye meydan okudu.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yunanistan'ın Girit Adası'nda bulunan Souda Hava Üssüne 4 adet F-16 sevk etme kararı almıştı. BAE'ye ait F-16'ların, Yunan Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarıyla beraber ortak eğitim faaliyeti yürüteceği kaydedilmişti.

HER ALANDA TÜRKİYE'YE KARŞILAR

Doğu Akdeniz krizinde Atina'dan yanan saf tutan BAE, Türkiye karşıtı adımlarına her alanda atmaya devam ediyor. Abu Dhabi yönetimi, heçtiğimiz günlerde F-16 Blok 60 tipi savaş uçaklarını adaya inerek konuşlandırmıştı. 

YUNAN VE BAE'Lİ İSİMLER BİR ARAYA GELDİ

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, BAE'li mevkidaşı Hamad Mohammed Thani Al Rumaithi ile, Girit Adası'ndaki Souda Hava Üssü'nde bir araya geldi.

HER İKİ İSİM DE İŞ BİRLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Yunan komutan ve BAE'li mevkidaşı, askeri düzeyde iş birliğinin daha da ileri taşınması ve geliştirilmesi konusunda mutabık kaldı. Her iki isim de Doğu Akdeniz ve Orta Doğu'da güvenlik ve istikrarın artırılmasının önemine vurgu yaptı.

 

YUNAN BASINI ZİYARETİ MANŞETTEN VERDİ

Yunanistan basını ise, ziyarete sayfalarında geniş yer ayırdı. Ta Nea, BAE'li ismin adaya ziyaretini "önemli ve büyük bir adım" olarak değerlendirdi.

Salgınla iligli korkutan açıklama! 1. dalga daha bitmedi Esra Erol tablet kampanyası başvuru formu! Esra Erol ücretsiz tablet nasıl alınır? Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bağcılar Belediyesi tablet başvurusu! Ücretsiz tablet nasıl alınır? Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formu! Müge Anlı bedava tablet nasıl alınır? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır?