Nedim Şener'den Sözcü davası kararına tepki!

Sözcü Gazetesi hakkında terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme suçlaması ile açılan davada gazetenin yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru'ya "FETÖ'ye yardım" suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verildi. Hürriyet yazarı Nedim Şener, bu karara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından kararı paylaşan Şener, "Bu karar en çok FETÖ’cüleri sevindirir" dedi.

Sözcü Gazetesi'ne silahlı terör örgütüne dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme suçlaması ile açılan davada karar açıklandı.

Gazete yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru "FETÖ'ye yardım" suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Çölaşan ve Doğru ile birlikte toplam 7 gazete çalışanına ceza verildi.

Oy birliği ile alınan kararlara göre gazete çalışanları Mustafa Çetin ve Metin Yılmaz 3 yıl 4'er ay, Yücel Arı, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli ise 2 yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Gazetenin firari sahibi Burak Akbay'ın dosyası ise ayrıldı.

NEDİM ŞENER'DEN TEPKİ!

Karara sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla tepki gösteren Hürriyet yazarı Nedim Şener, "Bu karar en çok FETÖ’cüleri sevindirir" ifadelerini kullandı.

Şener, şöyle debam etti: "FETÖ’cülük Emin Çölaşan’a, Necati Doğru’ya mı kaldı. Yanlış karar Fetö ile mücadeleye zarar verecektir"

Bitlis'te ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı! Erdoğan'dan önemli atamalar Alt geçitten geçerken devrildi Suudi Arabistan koalisyonu İHA düşürdü Meteoroloji uyardı: Bu bölgelerde oturanlar dikkat! Çukur un. 106. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Selim ... A101 3 Aralık Perşembe aktüel kataloğu! 3 Aralık A101'de bu hafta hangi ürünlerde indirim var? A101 3 Aralık 2020 aktüel ürünlerde sürpriz indirimler! Piranha IP kamera A101'de 159 TL BİM 4 Aralık 2020 aktüel ürünler! Bu hafta Cuma BİM kataloğunda hangi indirimler var? BİM 11 Aralık 2020 aktüel ürünler! BİM Cuma kataloğunda hangi indirimler var? A101 10 Aralık 2020 aktüel ürünler! A101 Perşembe kataloğunda hangi indirimler var? ŞOK 9 Aralık 2020 aktüel ürünler! 9 Aralık ŞOK'da bu hafta hangi ürünlerde indirim var?