Nedim Şener'den Sözcü davası kararına tepki!

Sözcü Gazetesi hakkında terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme suçlaması ile açılan davada gazetenin yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru'ya "FETÖ'ye yardım" suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verildi. Hürriyet yazarı Nedim Şener, bu karara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından kararı paylaşan Şener, "Bu karar en çok FETÖ’cüleri sevindirir" dedi.

Sözcü Gazetesi'ne silahlı terör örgütüne dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme suçlaması ile açılan davada karar açıklandı.

Gazete yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru "FETÖ'ye yardım" suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Çölaşan ve Doğru ile birlikte toplam 7 gazete çalışanına ceza verildi.

Oy birliği ile alınan kararlara göre gazete çalışanları Mustafa Çetin ve Metin Yılmaz 3 yıl 4'er ay, Yücel Arı, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli ise 2 yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Gazetenin firari sahibi Burak Akbay'ın dosyası ise ayrıldı.

NEDİM ŞENER'DEN TEPKİ!

Karara sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla tepki gösteren Hürriyet yazarı Nedim Şener, "Bu karar en çok FETÖ’cüleri sevindirir" ifadelerini kullandı.

Şener, şöyle debam etti: "FETÖ’cülük Emin Çölaşan’a, Necati Doğru’ya mı kaldı. Yanlış karar Fetö ile mücadeleye zarar verecektir"

Android cihazınızda “Gelen Çağrının Ekranda Gösterilmemesi” Nasıl Çözülür? Milletvekiline dönem sonu askerlik Yedekleme şifresini unutsanız bile iPhone’unuzun kilidini açmak mümkün! JP Morgan faiz tahminini revize edebilir Süper Lig'de 21. haftanın hakemleri açıklandı Son dakika: Hatay'da aile çay bahçesinde toprağa gömülü silahlar ele geçirildi BİM 22 Ocak 2021 aktüel ürünler! 22 Ocak BİM Cuma indirimli katalog fiyat listesi Kar Türkiye'nin büyük kısmı için geri geliyor Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşında? Instagram adresi ne? A101 28 Ocak 2021 aktüel ürünler kataloğu! 28 Ocak A101 marketlerde indirimlerde neler var? BİM 22 Ocak 2021 aktüel ürünler! Oral-B Starter Pack şarjlı diş fırçası BİM'de Aşı olan kısıtlamalardan muaf olacak mı?