NATO Zirvesi öncesi ABD ile önemli telefon! İbrahim Kalın, Jake Sullivan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın NATO Liderler Zirvesi kapsamındaki görüşmesine 2 gün kala yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile görüştü.

Görüşmede ikili ilişkiler başta olmak üzere Afganistan, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs özelinde bölgesel gelişmeler değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında NATO Zirvesi marjında yapılacak ikili görüşmenin detayları ve ele alınacak konular görüşüldü.

STRATEJİK İŞBİRLİĞİNE ODAKLANILMASI GEREKTİĞİNE VURGU YAPILDI

Köklü bir geçmişe sahip iki NATO müttefiki olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin olumlu gündemle ilerletilmesi ve stratejik işbirliğine odaklanılması gerektiğine vurgu yapıldı. Türkiye-ABD ilişkilerini ilgilendiren tüm konuların karşılıklı çıkar ve saygı anlayışıyla ele alınması gerektiği hususunda mutabık kalındı.

Sauna ve buhar banyosunun 8 önemli faydası!- VİDEO Takı kavgasında damat ile ailesinden 3 kişiyi vuran gelinin babası tutuklandı Zincir marketler hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 27 Ekim'de yapılacak HDP normal bir siyasi yapı değildir... İşte "Fotoğraf karesiyle akreditasyonun" perde arkası! Gurbetçi düğününde ilginç anlar! Müziği duyanlar kulaklarına inanamadı....
Sonraki Haber