Ali Eyüboğlu yazdı

"Müzik dünyasında rap müzik patlaması yok muydu?"

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde Radyo Televizyon Takip Sistemi'nin (RTV Takip) açıkladığı 1 Haziran ile 30 Ağustos arasını kapsayan dönem içinde en çok çalınan sanatçıların listesini belirtti. Eyüboğlu, listenin ilk 10'daki şarkıcıların popçu olmasıyla ilgili olarak "Müzik dünyasında rap müzik patlaması yok muydu? Popçuların yerini rapçiler almamış mıydı?" sorusunu akıllara getirdi.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde 1 Haziran ile 30 Ağustos arasındaki üç aylık dönemde Radyo Televizyon Takip Sistemi'nin (RTV Takip) açıkladığı en çok çalınan sanatçıların listesini belirtti. Eyüboğlu, son zamanlardaki rap müziğinin yükseldiği dönemde listede ünlü popçuların yer almasıyla ilgili tutarsızlıktan bahsetti.

İşte o yazı:

"1 Haziran ile 30 Ağustos arasındaki üç aylık dönemde, radyolarda şarkıları en çok çalınan sanatçılar kimler?

Radyo Televizyon Takip Sistemi'nin (RTV Takip) yayınladığı 10 şarkıcı şöyle:

Demet Akalın, İrem Derici Hande Yener, Berkay, Ozan Doğulu, Tarkan, Merve Özbey, Yalın, Ziynet Sali ve Göksel.

İlk 10'daki şarkıcıların hepsi popçu. Bir rapçinin bile radyolarda şarkıları en çok çalınanlar arasında olmaması normal mi? Hani, 'Müzik dünyasını epeydir rapçiler domine ediyor'du?

Otoriteler, "Artık pop müzik out, rap müzik in" demiyor muydu?

Müzik dünyasında rap müzik patlaması yok muydu?

Popçuların yerini rapçiler almamış mıydı?

Rap müzik yapanların yeni şarkıları, dijital platformlarda dinleme rekoru kırmıyor muydu?

Yıldızı parlayan rapçierin konserleri tıklım tıklım dolmuyor muydu?

O halde bu ne?

Ya 'rap patlaması' yalan -ki YouTube verileri aksini gösteriyor' ya da radyocular, rap müzik ve sevenlerini yok sayıp, kendi zevklerine göre şarkı çalıyor...

Var mı bu konuda bilgisi olan?"

Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu Ünlü isme ahlaksız teklif! Ünlü modelin son hali şaşırttı! 1 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Van'da neler oluyor? 480 vaka, 18 bin karantina! Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Polis ilk kez müdahalede bulundu ALİ BABACAN KİMLERE MESAJ VERİYOR? Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak?